Grasz kotem czy psem?

Istnieje mnóstwo gier z kotami i psami w rolach głównych. Przedstawiamy najciekawsze  darmowe gry internetowe.

"kocie" gry internetowe "kocie" gry internetowe Źródło: Shutterstock

Piękny pudel

Preety Poodle (czyli piękny pudel) to gra raczej dla młodszych dzieci. Najbardziej spodoba się dziewczynkom, które marzą o własnym, pięknym psie, ale nie mogą tego marzenia spełnić. W Preety Poodle możemy potrenować opiekę nad zwierzętami, zajmując się pięknym pudlem. W każdej planszy stoi przed nami inne zadanie - musimy nakłonić pudla do przeskakiwania przez obręcze, wypielęgnować jego sierść, znaleźć i wyczyścić puchary, które zdobył na konkursach piękności lub upozować go na taki konkurs.

http://www.gierkionline.pl/gry/Gry+Zwierzeta/Pretty+Poodle.html

Cats in love

"Zakochane koty" to bardzo wciągająca gra logiczna ze śliczną grafiką, przeznaczona właściwie dla osób w każdym wieku. Mamy za zadanie doprowadzić szarego, zakochanego kota, do jego ukochanej. Na drodze stoi m.in. kałuża, pies, dziura w płocie, dziki kocur, złośliwy ptak, kaktus i chybotliwy dach. Za pomocą kliknięć myszką musimy rozwiązać te problemy, co czasem wcale nie jest proste. Jedyna wada gry jest taka, że jest zdecydowanie za krótka.

http://www.didigames.com/pl/cats-in-love.html

Zombie Cats

Gra o kocich zombie przeznaczona jest dla starszych osób, bo zawiera sporo trudnych zagadek logicznych i jest po angielsku. Wcielamy się w niej w postać psa, który musi podstępem walczyć z kotami-zombie. To, czy mu się uda, zależy tylko od naszej pomysłowości.

http://www.gierkionline.pl/gry/Gry+Zwierzeta/Zombie+Cats.html

Scooby Doo na deskorolce

Gra Scooby - Doo

Chyba każdy zna psa Scooby Doo i jego właściciela Shaggy'ego. W grze Big Air 2 wcielamy się w sympatycznego psa, który musi dojechać na deskorolce do końca planszy, zdobywając jak najwięcej punktów i bonusów. Możemy wybrać kolor i model deski a także otoczenie, w jakim będzie poruszał się pies. W sieci dostępne są też inne, nie mniej wciągające wersje gry ze Scooby Doo w roli głównej.

http://gry-online.poszkole.pl/zagraj,Big_Air_2_Curse_of_the_Half_Pipe,20542.html

Czekoladowy pies

W grze Chocolate Course kierujemy po ogrodzie psem w kolorze czekolady. Nawigacja jest bardzo prosta - sterujemy myszką a skaczemy kliknięciem. Gra nie jest trudna, ale bardzo wciągająca. Naszym zadaniem jest iść po śladach do celu i nie stracić przy tym energii.

http://www.gierkionline.pl/gry/Gry+Zwierzeta/Chocolate+Course.html

Kitty Maker

To wciągająca gra dla osób, które marzą o stworzeniu własnego kota. Prosty program pozwala wybrać kształt jego uszu, wyraz oczu, rodzaj ogona, kolor i wiele innych rzeczy. Możemy stworzyć dowolnego kociaka, tygrysa, geparda a nawet... kota ze skrzydłami. Swój rysunek możemy zapisać na komputerze.

http://www.girlsgogames.pl/gra/kitten_maker.html

Super Doggy

To zabawna gra dla osób w każdym wieku. Polega na kierowaniu białym psem w pelerynie, który jest super bohaterem. Niestety, czyhają na niego podstępne koty i inne dzikie zwierzęta. Kierując psem możemy zdobywać punkty i bonusy. Każda kolejna plansza jest bardziej skomplikowana.

http://www.kaboom.pl/gry-online/platformowe/238/super-doggy/

Kocie królestwo

Jest to polskojęzyczna platformówka o bardzo ładnej grafice, w której wcielamy się w jednego z dwóch kotów. Mamy za zadanie uratować królestwo, a aby tego dokonać musimy pokonać kilkadziesiąt poziomów. Choć pierwsze z nich są bardzo proste, kolejne stają się coraz trudniejsze. Sprawę komplikuje fakt, że po drodze zbieramy kotki, które musimy uratować i donieść we wskazane miejsce. Gra raczej dla dziewczynek.

http://www.girlsgogames.pl/gra/kocie_krolestwo.html