GORĄCY KARNAWAŁ Z CZWORONOGAMI!

Marzycie o spektakularnych zabawach karnawałowych? Czujecie, że Wasze psiaki również chciałyby poddać się temu imprezowemu szaleństwu? A może wybieracie się na największą imprezę świata do Rio? Właśnie tam co roku odbywa się niesamowita feta z udziałem czworonogów! Przed nami już dwunasta edycja Blocao. Co to takiego? 

Brazylia słynie z hucznego obchodzenia karnawału, a te psiaki tylko to potwierdzają. Brazylia słynie z hucznego obchodzenia karnawału, a te psiaki tylko to potwierdzają. Źródło: REUTERS/Pilar Olivares/Forum

 Już niedługo w Rio rozpocznie się karnawałowe szaleństwo z udziałem, uwaga, psiaków! Rok temu na tego typu imprezie bawiło się prawie 300 tysięcy osobników obu gatunków!

Warto dodać, że jest to wydarzenie karnawałowe najbardziej przyjazne zwierzętom spośród niemalże pięciuset głośnych, zakrapianych alkoholem uroczystości w Rio.

Co roku Psi Karnawał w Rio de Janeiro przyciągą tłumy psiarzy. Źródło: REUTERS/Sergio Moraes/Forum

Wyobrażacie sobie właścicieli psów w krótkich spodenkach i t-shirtach, w sandałach paradujących plażą Copacabana w towarzystwie kilkudziesięciu psiaków? Czworonogi zwykle wystrojone są w krawaty, różowe sukieneczki, śmieszne kapelusze, stylowe smokingi z satynowymi pelerynami i przeróżne stroje, które specjalnie na tę okazję wymyślili ich właściciele.

Tłum podryguje w rytm największych karnawałowych przebojów. To trzeba po prostu zobaczyć! Co ciekawe, muzyka wydobywa się z głośników, które umiejscowione są w samochodzie z przyczepionym do maski terierem! To musi być niesamowity widok!

Okazuje się, że psy, które pojawiają się na Bloco, kochają tego typu zabawę. Czworonogi są zwykle wobec siebie niespotykanie przyjazne. Nie ma mowy o warczeniu, za to ogonami machają bez przerwy, oczywiście w takt przebojowej muzyki!

A teraz zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie jamnika wciśniętego między dwie bułki, udającego hot-doga. Niewiarygodne? A jednak prawdziwe! Rok temu w Rio można było zobaczyć też eleganckiego teriera w muszce zalecającego się do labradorki, która miała przyczepione skrzydła wróżki. To chyba jakaś bajka! A jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! Na pewno specjalnie dla Was przygotujemy specjalny raport z tego psiego karnawału w Rio! Będzie się działo! :)