Gerard Butler i jego Lolita

Gerard Butler to sławny szkocki aktor, który w Polsce znany jest głównie z występów w takich filmach jak Dracula 2000, Władcy Ognia, Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia, Upiór w operze, P.S. Kocham Cię, Wyspa Nim, Gamer, Prawo Zemsty, Trener bardzo osobisty oraz Olimp w ogniu. Niewiele osób wie o tym, że popularny Szkot jest wielkim miłośnikiem psów i na co dzień opiekuje się mopsem o imieniu Lolita.

Gerard Butler Gerard Butler Źródło: Pixbulls

Butler kupił swojego mopsa w sklepie zoologicznym, gdyż zauroczył go zabawny wygląd odpoczywającej suczki. Lolita spała z jednym otwartym okiem i wystawionym językiem. Początkowo przyjaźń z czworonogiem wymagała wielu wyrzeczeń, ale szybko okazało się, że mops okazał się wspaniałym, a przede wszystkim wiernym kompanem. Aktor pokochał swojego czworonoga i zawsze dbał o jego komfort i bezpieczeństwo. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych emerytowany bankier Fred Varecka oskarżył Gerarda Butlera o uderzenie jednego z jego chartów. Do zdarzenia miało dojść w nowojorskiej dzielnicy Queens. 

Mops to jedna z ulubionych ras celebrytów Źródło: Pixbulls

Aktor wszystkiemu zaprzeczył i wszyscy, którzy go znają, potwierdzają, że Szkot nigdy nie skrzywdziłby żadnego czworonoga. Z kolei osoba, która poinformowała amerykańską gazetę „People” o zdarzeniu powiedziała, że Gerard próbował jedynie bronić swojego mopsa, który został zaatakowany przez charta. Pomimo tego Lolita została ranna i Butler zabrał ją do jednej z najlepszych nowojorskich klinik weterynaryjnych na Manhattanie. W poczekalni spotkał parę, która przyprowadziła ciężko chorego czworonoga. Opiekunowie psa nie byli w stanie sfinansować kosztów jego leczenia. Wówczas Butler podarował im trzy tysiące dolarów i uratował w ten sposób życie ich psu.

Gerard Butler nie jest jedynym właścicielem mopsa wśród celebrytów. Psa tej rasy posiada także brytyjski dziennikarz Jonathan Ross, modelka Kelly Brook, amerykański muzyk Billy Joel, aktorka Jenna Elfman, aktor Hugh Laurie, a nawet piłkarz Zlatan Ibrahimovic. Ponadto wielkim miłośnikiem mopsów był słynny niemiecki komik Vicco von Bülow znany także pod pseudonimem Loriot.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, People.com, ShortList.com