Filmy o psach i z psami roli głównej

Psy to jedne z najwdzięczniejszych filmowych bohaterów. Filmy z ich udziałem uwielbiane są nie tylko przez dzieci, ale także osoby dorosłe. Kino na przestrzeni lat poświęciło im sporo uwagi. Psy potrafią kochać i być najlepszym przyjacielem człowieka. Poniżej przedstawiamy ranking najpiękniejszych filmów z udziałem psów. To gwarancja doskonałej zabawy dla całej rodziny!

10 najpiękniejszych filmów o psach

1. Beethoven

Filmy familijne z psami w roli głównej cieszą się ogromną popularnością. Nasz ranking postanowiliśmy rozpocząć od klasyki gatunku. Film Beethoven to propozycja dla całej rodziny, która wyprodukowana została w latach 90. Film opowiada o przygodach młodego bernardyna, który zupełnie przypadkiem trafia do pewnej rodziny, która niemal od razu obdarza go miłością. Najpierw szturmem pies ten zawładnął sercem małych dzieci po to, by na końcu zyskać sympatię także surowego ojca, zwanego panem Newtonem. Kiedy Beethoven dorośnie, oczekiwać będą na niego nie lada wyzwania i przygody. Przygody psa bez wątpienia zaintrygują całą rodzinę. Ranking, w którym znajdują się filmy przygodowe z psami, nie może nie zawierać tej propozycji! 

2. Lassie wróć

To klasyka kina familijnego. Ekranizacja filmu powstała na podstawie powieści Erica Knighta, w której zawarte zostały przygody długowłosego owczarka szkockiego. Tytułowa Lassie to ukochana suczka głównego bohatera o imieniu Joe. To chłopiec, który wychowuje się w angielskim gospodarstwie. W momencie, kiedy rodzina wpada w poważne kłopoty finansowe, pies zostaje sprzedany zamożnemu mężczyźnie, który postanawia wywieźć psa bardzo daleko. Lassie postanawia jednak wrócić do swojego ukochanego domu, decydując się na długą podróż pełną niebezpieczeństw. 

3. Mój przyjaciel Hachiko

To opowieść przedstawiająca losy niezwykłej przyjaźni. Pewnego dnia na dworcu kolejowym profesor Parker znajduje małego szczeniaka rasy Akita inu. Postanawia tymczasowo się nim zaopiekować, zanim pies odnajdzie nowy dom. Nieoczekiwanie nawiązuje się między bohaterami nić sympatii, która przeradza się w przyjaźń. Każdego dnia wierny przyjaciel oczekuje swojego właściciela na dworcu. Nieoczekiwanie pewnego dnia właściciel się nie zjawia. 

4. Był sobie pies

To film o czworonogu o imieniu Bailey rasy Welsh Corgi Cardigan. Wędrówka ta odbywa się poprzez różne wcielenia psa. W trakcie kolejnych reinkarnacji pies poznaje Ethana, z którym połączony go więź znacznie silniejsza, niż śmierć. Pies Bailey zrobi wszystko, aby towarzyszyć swojemu właścicielowi w swoich kolejnych wcieleniach w życiu. To wzruszająca opowieść, która zawładnie sercem niejednego właściciela czworonożnego przyjaciela. 

5. O psie, który wrócił do domu

To film przedstawiający historię suczki o imieniu Bella, która pierwotnie uważana była za psa rasy pitbull. Konkretna rasa psa nie została jednak dokładnie określona w filmie. Właścicielem czworonoga jest kochający mężczyzna o imieniu Lucas. W wyniku nieoczekiwanych splotów wydarzeń przyjaciele pewnego dnia zostają rozdzieleni. Bella, która nie może zapomnieć o swoim opiekunie, wyrusza w niebezpieczną podróż do domu. W trakcie podróży spotyka ludzi i zwierzęta, które będą potrzebowały jej pomocy. To film o sile przyjaźni i prawdziwej miłości. 

6. Marley i ja

Na pozór mogłoby się wydawać, że film Marley i ja to zabawna historia opowiadająca losy młodego małżeństwa. Jenny i John po ślubie kupują dom, pragnąc rozpocząć nowe życie. Kobieta pragnie zostać matką, jednak mężczyźnie nie spieszy się do powiększania rodziny. W wyniku kompromisu para kupuje psa rasy labrador retriever. Wspólnie postanawiają zaadoptować młodego labradora o imieniu Marley. Pies w zupełności odmieni życie młodej pary. To film pełen dobrego humoru i wzruszeń. 

7. Przygoda na Antarktydzie

Co ciekawe, historia ta wydarzyła się naprawdę. W trakcie ekspedycji związanej z poszukiwaniem meteorytu bierze udział cztery osoby i 8 psów rasy sakhalin husky. Niestety w trakcie podróży dochodzi do niebezpiecznej burzy śnieżnej. Czworonogi bohatersko ratują życie geologowi, jednak w wyniku braku wystarczającej ilości wolnych miejsc w samolocie pozostają na miejscu zostawione same sobie. Psy wspólnymi siłami podejmują trudną, wręcz desperacką walkę o uratowanie swojego życia.

8. Piorun

Filmy o psach dla dzieci to między innymi przygody Pioruna, który jest owczarkiem szwajcarskim. To zabawna historia opowiadająca przygody psa, który został gwiazdą Hollywood. Zwierze jest przekonane, że ma takie same zdolności, jak bohater, który jest przez niego grany. Kiedy w jednym z odcinków właścicielka czworonoga o imieniu Penny zostaje porwana, pies postanawia ją uratować. Przed nim długa, pełna niebezpieczeństw podróż, podczas której towarzyszą mu wierni przyjaciele, czyli kotka Marlena oraz chomik Attyla. 

9. Mój przyjaciel skip

To przepiękna historia psa oraz dziewięcioletniego chłopca. Warto zaznaczyć, że akcja filmu toczy się w latach 40. Willie, czyli główny bohater jest jedynakiem i bardzo cierpi z powodu samotności. Kiedy otrzymuje psa rasy Jack Russel Terrier, natychmiast nadaje mu imię Skip, a jego życie od razu się zmienia. Skip to jego najlepszy przyjaciel oraz okazja do zawierania nowych znajomości. 

10. Biały kieł

Filmy o psach to także popularny ''Biały Kieł'' opowiadający historie Jacka oraz psa o imieniu Biały kieł, który jest zmuszany do brutalnych walk psów. Jack nie tylko ratuje psa, ale także postanawia się nim zaopiekować. Pies to mieszanka psa z wilkiem.