FILMY I SERIALE Z PAZUREM!

Pies bardzo często występuje jako bohater filmów. Jego miłość do człowieka, wierność i niesamowity temperament to częsty motyw hollywoodzkich produkcji. Chyba każdy z nas ma sentyment do tych filmów, w których pies występuje jako główny bohater albo chociaż towarzyszy pierwszoplanowym aktorom. Dlaczego kochamy takie obrazy? Oto nasze subiektywne zestawienie najlepszych filmów z udziałem psich aktorów!

Śliniak w "Rodzinie Zastępczej" pojawiał się niemalże w każdym odcinku. Śliniak w "Rodzinie Zastępczej" pojawiał się niemalże w każdym odcinku. Źródło: Kar-ma.pl/blog

Rin Tin Tin

Niesamowity Rin Tin Tin Źródło: Kar-ma.pl/blog

Pierwsza gwiazda psiego kina – owczarek niemiecki o niezwykłej histroii. Odnaleziony w opuszczonym przez Niemców schronie na terenie Francji jako szczeniak dostaje się pod opiekę amerykańskiego żołnierza, który wraca z nim do ojczyzny. Tam zostaje dostrzeżony przez łowców talentów z wytwórni Warner Bross i łącznie bierze udział w zdjęciach do około 25 filmów oraz 2 seriali.

Beethoven

Familijna produkcja dla tych, którzy kochają rodzinne spędzanie czasu na kanapie! Obraz przedstawia perypetie rodziny, do której trafia potężny, kłopotliwy, ale i jednocześnie bardzo uroczy bernardyn. Beethoven tak bardzo spodobał się publiczności, że nakręcono aż 7 części tej produkcji. Powstała także kreskówka opierająca się na motywach znanych z filmów. Bo takiego psiaka każdy chciałby mieć!

101 dalmatyńczyków

Na pewno większość z Was pamięta historię okrutnej Cruelli De Mon, która postanowiła zafundować sobie cętkowane futro ze szczeniaczków. Jest to także ciepła i pełna przygód opowieść o właścicielach czworonogów, którzy robią wszystko, by zła kobieta nie mogła dopuścić się tak okrutnego czynu. Okazuje się, że historia ta została pokazana w dwóch odsłonach filmowych (w roku 1994 i 1996), a także jako bajka Disneya. W 2000 roku powstała druga część filmu „102 dalmatyńczyki”. A Wam która wersja podobała się najbardziej?

Lassie

Chyba najbardziej znana psia gwiazda na świecie, została nawet upamiętniona w Hollywood Hall od Fame. Postać (grana przez różne psy) wystąpiła w 11 filmach, 7 serialach oraz ponad 60 książkach. Postać Lassie przyczyniła się do ogromnej popularności owczarków szkockich collie, w czasach kiedy filmy z jej udziałem święciły tryumfy na świecie.

Przygody psa Cywila

Polski serial z roku 1970, który opowiada o losach owczarka niemieckiego. Zwierzak przyszedł na świat w ośrodku ówczesnej milicji, jednak nie otrzymuje rodowodu  i początkowo nie trafia do służby. Osiem odcinków serialu pokazuje losy Cywila, a jednocześnie prezentuje role, jakie odgrywają psy w służbach mundurowych. Pamiętacie ten film jeszcze?

Agencie, podaj łapę

Komedia gangsterska z psem w roli głównej. Podczas jednej z akcji superpies z FBI rzuca się na szefa mafii, a ten poprzysięga mu zemstę. Spot, bo tak brzmi imię czworonożnego bohatera, trafia do domu chłopca, który staje się jego nowym opiekunem. Jednak mafia nie daje tak łatwo za wygraną… 

Cujo

Tytułowy bohater powieści Stephena Kinga - Cujo Źródło: Kar-ma.pl/blog

Oto przykład, że psy rzadko, ale jednak występują w roli negatywnego bohatera – tutaj staje się nim tytułowy Cujo, ogromny bernardyn, który z powodu wścieklizny staje się postrachem spokojnej i sielskiej okolicy. Film powstał na podstawie prozy Stephena Kinga.

Śliniak – Rodzina zastępcza

Nasze kino również ma kilku przedstawicieli na czterech łapach, bez których nie byłoby takie samo. Jednym z nich jest Śliniak – pies z polsatowskiego serialu Rodzina Zastępcza. Jak sama nazwa wskazuje, zwierzak często ślini się, a do tego jest wielkim żarłokiem, jednak wszyscy go uwielbiają. Śliniak to przedstawiciel rasy dog de Bordeaux.

A Wy które filmy z czworonogami lubicie najbardziej?