Festiwal kocich filmów w bibliotece

Biblioteka to miejsce, które zdecydowanie bardziej niż ze zwierzętami kojarzy się z książkami. Tymczasem mruczki coraz częściej pojawiają się pomiędzy półkami i regałami. Najbardziej znanym z nich był słynny Dewey, bohater popularnej książki „Dewey. Wielki kot w małym mieście”, który przez większość swojego życia zamieszkiwał w bibliotece w miejscowości Spencer w stanie Iowa. Obecnie do grona północnoamerykańskich bibliotek kojarzonych z kotami zamierza dołączyć kanadyjska placówka położona w hrabstwie Lambton, która organizuje festiwal kocich filmów.

Koty potrafią być świetnymi aktorami Koty potrafią być świetnymi aktorami Źródło: http://www.lclibrary.ca/

Od początku sierpnia wszyscy chętni mogą składać w siedzibie biblioteki ciekawe filmy, których bohaterami są mruczki. Mile widziane są zarówno wesołe i rozrabiające czworonogi jak i te mające swoje humory oraz niekoniecznie radosny wyraz twarzy. Tak więc nawet opiekunowie naburmuszonych kotów przypominających słynnego Grumpy Cat, mają szansę na wypromowanie swoich pupili. Ponadto sukces mogą odnieść produkcje przedstawiające mruczki odpoczywające w nietypowych pozach lub wykorzystujące swoje zdolności łowieckie i przebiegłość podczas zabawy. Filmy można zgłaszać aż do 20 września tak więc zainteresowanym osobom zostało jeszcze sporo czasu.

Koordynator festiwalu z ramienia biblioteki Greer Macdonell-Hurst doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnej popularności kotów na całym świecie. Liczy nie tylko na duże zainteresowanie ze strony osób dorosłych, ale także dzieci, które mają świetną okazję, aby wykazać się swoją kreatywnością i pokazać jak bardzo kochają koty. Wybór najlepszych filmów przedstawiających mruczki odbędzie się podczas Dni Kultury Ontario od 26 do 28 września. Relację z imprezy przeprowadzi jedna z kanadyjskich stacji radiowych, a nagrodzone koty zaprezentują się na czerwonym dywanie niczym najsłynniejsze gwiazdy filmowe. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej biblioteki dostępnej pod adresem http://www.lclibrary.ca/.

 

Źródło: Petroliatopic.com, Lambton County Library