Ekskluzywne meble dla kotów

Kiedy słyszymy o  ekskluzywnych wyrobach dla zwierząt, bardzo często w naszych głowach pojawia się obraz piesków w markowych ubrankach śpiących w miniaturowych łóżkach w stylu Ludwika XVI lub kotów noszących specjalne peruki czy obroże ozdobione kryształkami Svarowskiego. W większości z nas takie obrazki  budzą rozbawienie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że powyższe gadżety nie są naszym zwierzętom niezbędne do szczęścia.

Kocie legowisko nie musi byc nudną poduszką. Kocie legowisko nie musi byc nudną poduszką. Źródło: www.MyCatsHeaven.com

Co mają zrobić ci opiekunowie zwierząt, którzy chcą nabyć akcesoria pozwalające ich zwierzętom zrealizować naturalne potrzeby, a jednocześnie pasujące do eleganckiego wystroju ich mieszkań? Czy mają do wyboru jedynie cukierkowo słodkie legowiska i zwykłe drapaki w stonowanych barwach?

Na szczęście już nie. Producenci akcesoriów dla zwierząt już od dawna współpracują ze znanymi projektantami, by stworzyć meble i dodatki, które będą nie tylko funkcjonalne, ale zadowolą również najbardziej wysublimowany gust kupujących i będą pasowały do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Przyjrzyjmy się  teraz  kilku produktom stworzonym specjalnie dla kotów oraz dla ich opiekunów ceniących niepowtarzalny design i elegancję.

Design by Kot

Galeria The Refined Feline proponuje nam szeroką gamę stylowych legowisk dla kotów, takich jak na przykład wiklinowe igloo czy kryjówkę – kulę wykonaną z rattanu lub bambusa. Obydwa modele są zwycięzcami zeszłorocznej edycji konkursu Cat Fancy Editors' Choice Award. Uwagę zwraca również kocie drzewko - drapak o niezwykle eleganckiej linii, który wygrał wspomniany już konkurs w 2006 roku oraz elegancka komódka, będąca w istocie miejscem na kocią kuwetę. Drewniane lub bambusowe drzewka w podobnym stylu znajdziemy również na  stronach galerii Whisker Studio.

Miłośnicy współczesnego wzornictwa oraz żywych kolorów docenią z pewnością ofertę sklepu Catworks. Pomysłowi twórcy tej marki stworzyli różnobarwne meble – legowiska i drapaki dla kotów w jednym, których kształt nawiązuje do liter alfabetu (niestety nie wszystkich).

Witryna Modern Cat oferuje meble zarówno dla tych opiekunów, którzy preferują klasyczną elegancję jak  i dla  tych, którzy poszukują nieco bardziej nowoczesnych rozwiązań. Drewniane sofy wyściełane poduszkami w soczystych barwach są naprawdę bardzo efektowne, a biblioteczka na książki wyposażona w kocie schodki oraz wygodne legowisko na samym jej szczycie zadowoli każdego kociarza i bibliofila. Drugą biblioteczkę do naszej kolekcji możemy nabyć w studio Urban Cat, które swoje meble wyposaża również w system  specjalnych kryjówek dla kotów.

Skoro mamy już biblioteczkę pełną ciekawych książek, dobrze by było móc jakąś poczytać przy filiżance gorącej kawy czy herbaty, którą możemy postawić na stylowym szklanym stoliku zaprojektowanym przez studio Case-Real. Co różni go od innych stolików kawowych? Zamontowane pod blatem rattanowe legowisko, które będzie dla kota daleko bardziej atrakcyjne niż blat stolika, dzięki czemu zyskamy pewność, że nasz dywan nie ucierpi od rozlanej przez czworonoga kawy czy herbaty.

Jeśli zaś musimy oderwać się od książki by popracować przed komputerem, pomocna nam będzie biurkowa kocia leżanka zaprojektowana przez wymienioną już wcześniej firmę The Refined Feline. Ta propozycja projektantów jest po prostu wygodnym kocim legowiskiem przymocowywanym do brzegu biurka, które, według nadziei twórców, rozwiąże problem leżących nam na klawiaturze mruczków.

Na szczególne uznanie zasługują jeszcze wyroby dwóch firm. Pracownia Urban Pet Haus wprowadziła na rynek rewelacyjne kocie półeczki – legowiska mocowane na ścianach. Co sprawia, że są one tak wyjątkowe? Choć podobne półki oferuje wiele innych firm, te są wyposażone w specjalne miejsce na doniczkę, w której możemy wysiać kocią trawę. Proste i genialne zarazem. Pracownia Atomic Attic zaś, posiada ciekawą kolekcję legowisk w stylu Vintage. Koty, których opiekunowie nabędą produkty tej firmy, będą mogły zwinąć się w kłębuszek w legowisku wykonanym z eleganckiej walizki lub nawiązującym z wyglądu do starych, czarno – białych jeszcze telewizorów.

Na zakończenie trzeba powiedzieć otwarcie – wszystkie wymienione produkty są stosunkowo drogie. Nie każdego stać na zakup drzewka za 370 dolarów lub niewielkiego drapaka za 380 euro. Na szczęście nasze koty nie zwracają uwagi na znane marki i będą  równie zadowolone z zakupionej im przez nas klasycznej wiklinowej wieży czy z systemu zamocowanych pod sufitem półek, z których będą  mogły spokojnie patrzeć na wszystko z góry.