Ekscentryczny Amerykanin żyje jak pies

Gary Matthews to z pewnością jeden z najbardziej ekscentrycznych Amerykanów i wielki miłośnik czworonogów. 47-letni mieszkaniec Pittsburgha pragnie żyć jak pies i wychodzi mu to całkiem nieźle. Matthews narzeka jedynie na to, że urzędnicy w stanie Pennsylvania nie pozwalają mu zmienić obecnego imienia na „Boomer the Dog”.

Futrzasty pies stał się idolem Amerykanina Futrzasty pies stał się idolem Amerykanina Źródło: Forum

Sympatia Gary'ego do zwierząt towarzyszy Amerykaninowi od dzieciństwa. Po obejrzeniu filmu pod tytułem „101 dalmatyńczyków” zaczął używać pseudonimu Pongo, gdyż tak nazywał się jeden z bohaterów tego filmu. Z kolei w wieku dwunastu lat stał się fanem serialu telewizyjnego „Here is Boomer” emitowanego na kanale NBC. Wówczas przyjął nowy pseudonim „Boomer”, którego używa do dnia dzisiejszego. Martwi go jedynie fakt, że nie może wpisać ulubionego przydomku do dokumentów, którymi posługuje się na co dzień, bo nie zezwala na to prawo obowiązujące w stanie Pennsylvania. Pomimo tego Gary Matthews próbuje upodobnić się do swojego ulubionego bohatera i naśladuje jego styl życia.

Tak często jak tylko to możliwe zakłada specjalny strój, w którym wygląda niemal identycznie jak pies Boomer. Ponadto nauczył się mieszkać w budzie i jeść z miski. Jego ulubionymi daniami jest karma Pedigree, mleczne kości oraz ciasteczka dla czworonogów. Co ciekawe, udało mu się opanować do perfekcji umiejętność szczekania, gdyż poświęcił wiele godzin na jej doskonalenie. Gary potrafi z bardzo dużą dokładnością naśladować także inne dźwięki wydawane przez swojego ulubionego czworonoga. Chociaż jego zachowanie i styl życia może wydawać się szalony czy ekscentryczny, w Stanach Zjednoczonych nie wywołuje wcale sensacji, a znajomi, przyjaciele i członkowie rodziny już dawno zaakceptowali nietypowe zwyczaje Gary'ego, do którego zwracają się zgodnie z jego życzeniem używając pseudonimu Boomer.

Nietypowe zwyczaje i ubiór Gary'ego zapewniły mu udział w wielu programach znanych stacji telewizyjnych, a nawet filmie dokumentalnym zaprezentowanym na kanale National Geographic. Ponadto Amerykanin udziela się w grupach osób o podobnych do jego zainteresowaniach na całym świecie. Zdecydowana większość lekarzy i psychologów nie uważa takiego hobby za objaw jakiejkolwiek choroby czy problemów emocjonalnych. Pomimo tego dla przeciętnego człowieka zachowanie Gary'ego Matthewsa może wydawać się co najmniej dziwaczne. Osoby zainteresowane życiem ekscentrycznego Amerykanina mogą odwiedzić jego stronę internetową dostępną pod adresem http://boomerthedog.net/

„Here is Boomer” to serial opowiadający o losach psa, który podróżuje po Stanach Zjednoczonych i pomaga ludziom w potrzebie. Pierwszy odcinek został wyemitowany w ogólnokrajowym kanale NBC w marcu 1980 roku. Szybko okazało się, że serial cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci i nastolatków, ale także dorosłych widzów. W rezultacie kolejne odcinki emitowane były przez dwa lata.

 

Źródło: Mother Nature Network, Yahoo