Dzięki niej chłopiec nauczył się całować

Badania wykazują, że psy pomagają redukować stres u rodziców, którzy mają autystyczne dziecko, poprawiają komunikację i stosunki w rodzinie – donosi BBC News. Ta rodzina przekonała się o tym najlepiej!

Roxy Roxy Źródło: boredpanda.com

O tym, jak wielką siłę ma pies, przekonała się rodzina Granados z Los Angeles.  Joey Granados to czternastoletni chłopiec, który cierpi na zespół Aspergera. Gdy lekarze powiedzieli jego mamie o chorobie, dodali, że Joey będzie miał ogromne problemy z asymilacją i będzie unikał kontaktu z ludźmi.

I rzeczywiście chłopiec nie tylko unikał towarzystwa innych dzieci, ale też miał bardzo trudny kontakt z własną mamą. Nic nie wskazywało poprawy, dopóki w domu zupełnie przypadkowo pojawiła się pitbullka o imieniu Roxy. Suczka w mig zaprzyjaźniła się z chłopcem, a ten dzięki niej poprawił też relacje z ludźmi.  

– Jestem niezwykle wzruszona – zdradziła Amanda Granados w rozmowie z www.lifewithdogs.tv. – Przez te wszystkie lata mój syn nie trzymał mnie nawet za rękę, nie mógł się do mnie przytulić – wszystko z powodu autyzmu – ale ten pies nauczył go, jak okazywać uczucia i jak je odwzajemniać. Teraz Joey trzyma mnie za rękę! Przytula się do mnie! Po raz pierwszy pocałował mnie w policzek!