Dogtrekking nocą. Bieg z psem dla nieustraszonych!

Już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, w Złotym Potoku odbędzie się nocna edycja zawodów Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Na wszystkich wielbicieli biegów na orientację i ich psich towarzyszy czekać będą dwie trasy o różnym stopniu trudności. Jeśli więc masz wolny weekend i nie boisz się wyzwań, weź psa i ruszaj na Śląsk! Gwarantujemy, że zabawa będzie znakomita!

 

Zawody w dogtrekkingu w 2014 roku Zawody w dogtrekkingu w 2014 roku Źródło: Złoty Stok 2014 Facebook

 

Gmina Janów, w której leży Złoty Potok jest niezwykle atrakcyjna turystycznie - i to nie tylko dla ludzi, lecz także ich zwierząt. Znajdują się w niej aż cztery rezerwaty przyrody – Parkowe, Kaliszak, Bukowa Kępa i Ostrężnik. Na ich terenie znajdują się przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda i malownicze ostańce o fantastycznych kształtach. Gmina Janów słynie również z Festiwalu Pstrąga.

 

Zawodnicy, którzy wystartują w Złotym Potoku, będą mieć do wyboru dwie trasy 15 kilometrową oraz 23 kilometrową. Punktowana do Pucharu Polski będzie wersja dłuższa. Chętni do wzięcia udziału mogą startować w trzech kategoriach: indywidualnej, rodzinnej albo drużynowej. Niemal 100% trasy to drogi leśne znajdujące się na terenie Rezerwatu Parkowe. Wśród atrakcyjni turystycznych, które zawodnicy napotkają na swojej drodze, jest między innymi słynna Grota Niedźwiedzia. 

Marka Merrell jako sponsor główny wydarzenia ufundowała nagrody dla najlepszych zawodników. Ponadto w czasie trwania imprezy uczestnicy oraz osoby towarzyszące będą mogli wziąć udział w przygotowanych atrakcjach m.in. quizie tematycznym  czy relaksie w  w pomarańczowej strefie wypoczynku. Będą mieli  także okazję zapoznać się z produktami z najnowszej kolekcji.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdziecie się na stronie  internetowej - www.dogtrekking.com.pl.

Przypomnijmy, dogtrekking to rodzaj aktywności z psem, która łączy w sobie elementy sportowej rywalizacji i biegu na orientację. W zawodach może wziąć udział każda zdrowa osoba. Nie zapominajmy także o tym, że pies też powinien być zdrowy i mieć aktualne szczepienia.