Dobra karma dla psów - kup przez internet

W internecie znajdziesz dzisiaj wszystko, co chcesz kupić. Także akcesoria, czy karmę dla psów. Jednak zanim któraś z ofert skusi Cię atrakcyjną ceną, obietnicami producenta, czy pięknym opakowaniem, zapoznaj się z naszymi poradami. Podpowiemy, jak kupić odpowiednią karmę dla psa, a przy tym nie zbankrutować.

Źródło: Redakcja

W internecie znajdziesz dzisiaj wszystko, co chcesz kupić. Także akcesoria, czy karmę dla psów. Jednak zanim któraś z ofert skusi Cię atrakcyjną ceną, obietnicami producenta, czy pięknym opakowaniem, zapoznaj się z naszymi poradami. Podpowiemy, jak kupić odpowiednią karmę dla psa, a przy tym nie zbankrutować.

 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa?

Przede wszystkim, właściwa karma dla psa, powinna być dobrana do jego wieku. Zupełnie inne proporcje składników znajdują się w karmie dla szczeniąt, a inne w karmie dla psów dorosłych.

To oczywiście nie wszystko. W przypadku psów, rozmiar ma znaczenie. W karmach dla dorosłych psów małych ras, rozmiar krokietów jest dużo mniejszy niż w tych, dla ras olbrzymich. Wielkość krokietów w karmie to istotna sprawa dla higieny pyska. Podczas gryzienia i przeżuwania karmy, pies oczyszcza zęby, co zapobiega powstawaniu kamienia i próchnicy. Ważny jest też komfort jedzenia – małemu psu trudno pogryźć duże kawałki, co z kolei dla olbrzyma nie stanowi żadnego problemu.

 

Dlaczego nie warto polować na bardzo atrakcyjne oferty?

Owszem, nie zawsze „tanie” równa się „gorsze”. Jednak w przypadku karmy dla zwierząt, zazwyczaj tak jest. Wyprodukowanie karmy słabej jakości, złożonej praktycznie z samych zbóż i produktów roślinnych, jest dużo tańsze, niż produkcja żywności, gdzie duży procent stanowi mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Zawsze, zanim kupisz karmę dla swojego pupila, sprawdź, co dokładnie kupujesz. Czy worek pełny barwionych zbożowych kulek, czy pełnowartościowy posiłek z naturalnych składników (np. karmy Petner).

 

Czym wyróżnia się dobra karma dla psów?

O tym, czy karma jest dobra, nie decyduje ilość zalet deklarowanych przez producenta w kolorowej reklamie. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości karmie dla swojego pupila, dowiedz się, czy nie zawiera ona GMO, konserwantów, sztucznych barwników, aromatów, czy wzmacniaczy smaku.

Najlepiej, jeśli jej skład jest naturalny, bo im mniej chemii w jedzeniu, tym jest ono zdrowsze. Jeśli karma zawiera suszoną cykorię – prebiotyk z inuliną, zadba o bezproblemowe trawienie i zdrowe jelita. Ważne, by posiłki twojego pupila były pełnowartościowe i zawierały witaminy, takie jak A, E, D3, które są niezbędne w psiej diecie.

 

Gdzie kupić dobrą karmę dla psów?

Dziś jedzenie dla psów dostaniesz prawie w każdym sklepie. Karmy lepszej jakości kupisz w salonach zoologicznych lub bezpośrednio u producenta. Możesz zaopatrywać się stacjonarnie lub zamówić przez internet. Każda opcja ma swoje plusy.

Zaletą kupowania stacjonarnie jest szybkość otrzymania towaru. Wybraną karmę dostaniesz od ręki, a dodatkowo, nie musisz płacić za wysyłkę.

Korzyści z zamawiania przez internet jest nieco więcej. Karmy dla psów to worki ważące po kilka – kilkanaście kg. Zamówioną karmę otrzymasz prosto do domu, bez konieczności dźwigania. Do tego, jej cena jest zazwyczaj niższa w sklepie stacjonarnym, zwłaszcza gdy kupujesz przez stronę producenta. Rozważ wszelkie opcje i wybierz najwygodniejszą dla siebie.