Do szczęścia potrzeba ci... więcej sportu!

Naprawdę niewiele prostych zmian w stylu waszego życia, jak sposób odżywiania i codzienne ćwiczenia, zdecydowanie poprawią kondycję fizyczną i psychiczną, pozytywnie wpłyną na stan i komfort życia, a także sprawią wiele przyjemności. Prowadząc aktywny styl życia, nie  tylko oboje stracicie na wadze i polepszycie koncentrację, ale również zyskacie szanse na dłuższe, lepsze życie. 

Źródło: Shutterstock

Bardzo ważną sprawą jest to, aby pokazać swojemu psu, że Twoja troska o waszą wspólną przyszłość jest prawdziwa i bardzo ważna.

Codzienna aktywność fizyczna, wspólna zabawa i ćwiczenia poprawią
nie tylko kondycję psa i właściciela. Pomogą też wzmocnić więź pomiędzy wami

Sprawność fizyczna Twojego psa pozwala utrzymać mu optymalną budowę ciała i uniknąć wielu chorób spowodowanych otyłością. Jest ona połączeniem czynników pozwalających na funkcjonowanie w pełni możliwości organizmu twojego psa, gdy jest aktywny ruchowo, ułatwia również zmniejszanie masy ciała. Dotyczy ona nie tylko wyglądu pupila, ale jego serca, płuc, mięśni, wytrzymałości oraz procesów myślowych. Wysportowane psiaki są silniejsze, cechują się większą elastycznością ruchów, są zdrowsze, żyją dłużej. Ponadto należy pamiętać iż aktywność fizyczna zdecydowanie poprawia nastrój, zwiększa zdolność umiejętności poznawczych, takich jak zdolność koncentracji i pamięć. Podsumowując, zyskujemy zadowolonego z życia psa, który jest chętny do nauki i zdecydowanie rzadziej choruje.

Ćwiczenia fizyczne sprzyjają również utrzymaniu prawidłowej budowy kości, stawów i więzadeł, zapobiegają określonym rodzajom nowotworów, zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę, zapewniają zdrowy wypoczynek i dostarczają energii.