Dlaczego warto kupić kojec dla psa?

Posiadanie własnego zwierzaka to wielka radość, ale i wielki obowiązek. Trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki, ale nie chce się też go trzymać niczym zwierzę w ZOO włożone do klatki. Dobierając psu miejsce dla niego trzeba mieć na uwadze nie tylko jego wygodę, ale i ogólne bezpieczeństwo. Jak to zrobić mądrze?

  1. Dlaczego warto kupić kojec dla psa?
  2. Jaki kojec dla psa?
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kojca?

Znalezienie kojca dla psa może, ale nie musi być wyzwaniem. Zapoznaj się ze wskazówkami poniżej, a nie będziesz miał żadnego problemu z tym, by lepiej dobrać dla swojego psa wykonany jak najlepiej kojec.

 

Źródło: pixabay.com

Jeśli widok klasycznej budy dla psa Cię nie przekonuje, ale chcesz zapewnić psu bezpieczne miejsce do przebywania – kojce dla psa to świetna alternatywa. Tym bardziej, że na dzisiejszym rynku znajdziesz naprawdę szeroki wybór produktów dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej kapryśnych psów.

Jak najbardziej współcześnie kojce dla psa są na tyle wszechstronne i elastyczne, że możesz znaleźć wiele interesujących opcji przeznaczonych zarówno do użytku na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Dobrze wykonane kojce dla psa to przede wszystkim wysoka jakość produkcji z wykorzystaniem dobrych gatunkowo materiałów. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiały są przyjazne dla zwierząt i środowiska – to ważny wyznacznik.

Jaki kojec dla psa?

Kojec dla psa różni się tym od modelu przeznaczonego dla dużych ras, iż inna jest jego powierzchnia, jak i wysokość całkowita. Tym czynnikiem trzeba się przy wyborze kierować w pierwszej kolejności. Szukając kojca dla dużych psów zwróć przede wszystkim uwagę na to, by czuł się w nim swobodnie. Jeśli nie masz doświadczenia – z całą pewnością sprzedawca poleci Ci najlepsze możliwe rozwiązanie. Jeśli chodzi o kojce dla szczeniąt różni się on tym od kojca dla pojedynczego psa, by miał na tyle przemyślaną powierzchnia, która pozwala skupić wszystkie maluchy w jednym miejscu.

Jak dobrać wymiary kojca? Przede wszystkim ustal, czy ma to być kojec na psy do umieszczenia w domu, czy na zewnątrz kojca. W drugim przypadku zwykle możesz sobie pozwolić na kojec o większych rozmiarach, ale koniecznie patrz na spad dachu, gdyż z dachem poprzeczka musi być odpowiednio dopasowana.

Niektóre psy lubią kojce, a inne nie. Jeśli Twój należy do grupy tych, które trzeba przekonywać, a chcesz go tam umieścić z uwagi na możliwe uszkodzenia mechaniczne, jakie robi w ogrodzie – skuś go smakołykami i odpowiednim treningiem. Upewnij się, że wybrane kojce dla psów są odpowiednie do jego wymiarów i zastosuj sztuczkę ze smakołykami. Do tego trochę cierpliwości i na pewno się uda. Jeśli nie masz konta w jednym z popularnych marketplace, możesz też rozejrzeć się w lokalnym sklepie zoologicznym dla zwierząt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kojca?

Przede wszystkim podążaj za swoim psem – jeśli będziesz patrzeć na jego radę, preferencje i wielkość – z pewnością nie będziesz miał problemu z dopasowaniem odpowiednich kojców. Zwykle psy lubią kojce – o ile są dobrze dopasowane wymiarami do nich, czy do dachu. Za mały kojec może wzbudzać w psie poczucie naruszonego bezpieczeństwa, co jest jedną z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.