Psy nie jedzą czekolady?

Czekolada...już sama myśl o gorzkiej, wytrawnej kosteczce lub tabliczce mlecznej z orzechami wprawia wielu z nas w doskonały nastrój. Czy czekoladą możemy podzielić się z naszym czworonożnym przyjacielem? Niestety nie. Psa nie można pod żadnym pozorem karmić czekoladą, ponieważ jest ona dla niego trująca.

Źródło: Redakcja

Każde stworzenie ma inne możliwości trawienia jedzenia – tak jak człowiek nie je surowego mięsa, tak pies nie może jeść czekolady.

Człowiek przejedzenie czekoladą przypłaci jedynie bolącym brzuchem. Czekoladowa uczta dla psa może mieć tragiczne zakończenie. Przysmak najgorzej działa na małe, młode psy. Najbardziej niebezpieczna jest czekolada gorzka, o dużej zawartości kakao, a najmniej - mleczna.

Czekolada jest dla psa trująca ze względu na zawartość tak zwanej teobrominy, znajdującej się w ziarnach kakaowca. Składnik ten spowalnia metabolizm, a więc rozregulowuje pracę całego organizmu zwierzaka.

Specjaliści radzą, aby nie kupować psich smakołyków o smaku czekolady. Choć są one zdrowe i bezpieczne, to przyzwyczajają zwierzaka do tego smaku. Należy zawsze chować czekoladę, aby pies nie mógł do niej dosięgnąć.

Inne zakazane produkty

Na liście zakazanych dla psa produktów znajduje się także cebula, winogron, kawa i orzechy.  Pies ma duże trudności ze strawieniem ich. Lepiej nie ryzykować!

Nie należy dawać psom także kostek z kurczaka. Są one zbyt łamliwe i potrafią skruszyć się w kawałki ostre jak szpilka. Po połknięciu mogą one powbijać się i pokaleczyć psa od środka.