Dla wrażliwych. Nie patrz, jak pies umiera w filmie

Poziom przemocy w filmach wzrasta z roku na rok. Okazuje się, że w wielu filmach przeznaczonych dla młodzieży, a nawet dzieci, jest więcej scen przemocy niż w produkcjach adresowanych do dorosłych. W dużej liczbie drastycznych scen występują także zwierzęta. Jeśli jednak nie chcesz oglądać śmierci psa na ekranie, mamy na to rozwiązanie!

Lassie Lassie Źródło: Kadr z filmu/google.com

Nie lubisz oglądać w filmach scen przemocy? Na samą myśl o tym, że zwierzak może umrzeć szybko przełączasz kanał? Spokojnie możesz sprawdzić, czy w danej produkcji psu stanie się coś złego, czy wręcz przeciwnie - czworonóg będzie żył długo i szczęśliwie. Wystarczy, że zajrzysz na stronę „Does the Dog Die?” (Czy Pies Zginie?), która została wymyśloną z myślą o podobnych wrażliwych jak Ty.

Zdaniem pomysłodawców strony śmierć pupili na ekranie może być dla widzów bardziej bolesna niż nawet odejście człowieka. Poziom agresji w filmie oceniany jest przez trzy proste "buźki" psów. Uśmiechnięta mina to komunikat, że psu nic złego się nie stanie, zmieszana, że pupil zostanie ranny, a płacząca to znak, że czworonóg zginie.

W bazie serwisu jest już sporo filmów, a internauci ciągle dodają nowe. Warto byłoby wprowadzić tam także polskie produkcje. W ten sposób możemy uniknąć łez i wybrać dobrą, familijną komedią na długi wieczór, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.