Czy warto głaskać cudze psy?

Pomimo tego, że pytanie znajdujące się w tytule artykułu może wydawać się banalne, w rzeczywistości kryje znacznie głębszy sens. Okazuje się, że serdeczne i przyjacielskie traktowanie obcych czworonogów, stanowi często idealną okazję do zapoznania ich opiekunów i nawiązania z nimi bliskich relacji.

Właściciele zwierząt uwielbiają, gdy obce osoby okazują szacunek ich pupilom Właściciele zwierząt uwielbiają, gdy obce osoby okazują szacunek ich pupilom Źródło: Zoonar/Thinkstock

Badania przeprowadzone wśród właścicieli czworonogów w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że 95% z nich uwielbia, gdy obca osoba okazuje sympatię ich pupilom. Zazwyczaj taka sytuacja prowokuje obie strony do nawiązania konwersacji. W rezultacie błahe z pozoru zdarzenie może stać się początkiem bliższej znajomości, przyjaźni, a nawet związku. Zdecydowana większość właścicieli zwierząt to osoby wrażliwe, otwarte i towarzyskie, które w dodatku posiadają instynkt opiekuńczy oraz chętnie służą radą innym ludziom. Dlatego nawet najbardziej nieśmiałe osoby nie powinny czuć się w ich towarzystwie zawstydzone czy skrępowane.

Umiejętność odnajdywania podobieństw w zachowaniach różnych ludzi oraz wyciąganie wniosków dotyczących ich charakteru na podstawie obserwacji tego, jak spędzają swój wolny czas, to praktyczna zdolność, która może okazać się pomocna nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Bardzo często poznanie zainteresowań drugiej osoby jest najlepszym sposobem na nawiązanie z nią znajomości. Z kolei duża ilość cennych kontaktów oraz dobre relacje z ludźmi wpływają korzystnie na samopoczucie oraz poszerzają perspektywy rozwoju osobistego oraz zawodowego. Osoby posiadające wysoko rozwinięte umiejętności społeczne cechują się też zazwyczaj lepszą samooceną i niższym poziomem stresu w trudnych sytuacjach.

 

Źródło: Forbes

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem