Czy można karmić psa przy stole?

Podczas obiadu piesek kreci się dookoła nóg, piszcząc i prosząc o jedzenie. Pamiętaj, że nie możesz mu w tym momencie podstawiać smakołyków. Nawet jeśli nikt nie widzi, to bardzo szkodzisz zwierzakowi.

Nie pozwól, aby pies jadł ze stołu Nie pozwól, aby pies jadł ze stołu Źródło: iStock

Piesek niejadek

Podtykanie psu jedzenia poza jego miską to bardzo zły pomysł. Każdy zwierzak powinien dostawać pokarm o tej samej godzinie, jedynie w swojej misce. Inaczej może mieć on problem z odczuwaniem głodu i trawieniem jedzenia.

Psiak może stać się prawdziwy niejadkiem. Zrezygnuje on z jedzenia w swojej misce. Wie, że bardziej interesujące kąski uda mu się wyprosić przy obiedzie. Problem tylko w tym, że wcale się nimi nie naje. Ludzkie jedzenie jest także dla niego niezdrowe.

 

Nieodpowiednie pokarmy

Psiak nie powinien dostawać ludzkiego jedzenia. Jeśli właściciele decydują się na dawanie psu domowego jedzenia, to muszą mu specjalnie gotować. Pies potrzebuje innych składników odżywczych i porcji jak człowiek.

Istnieje w kuchni człowieka kilka produktów, które są szkodliwe dla psiaka. Artykuły takie jak ziemniaki, cebula, winogron, chrząstki i przyprawione dania są ciężkie do strawienia. Pod żadnym pozorem nie można dawać mu kości z kurczaka oraz czekolady, ponieważ pies może od nich umrzeć!

 

Kto tu rządzi?

Psiakowi nie można podtykać jedzenia także z innego powodu. Może on pomyśleć, że dajesz mu smakołyki z własnego talerza, ponieważ wiesz, że jest on od ciebie ważniejszy w stadzie, a więc w waszej rodzinie. Piesek nie rozumie, że właśnie dostał niezjadliwe resztki. On je pierwszy, ty dopiero później. To dla niego jasny sygnał – ja tu rządzę!