Czy macie "Podwórko z kupą zieleni"?

Byłoby fajnie, gdyby każdy dorosły posiadacz psa znał i stosował powiedzenie “Nawet małe dziecko wie, że dziś sprząta się po psie”. Niestety, nadal jest to paląca, a właściwie “pachnąca” kwestia. Dlatego muszę przyznać, że świetnym pomysłem jest akcja TVN “Podwórko z kupą zieleni”.

Źródło: Shutterstock

Zaczyna się wiosna, więc pojawiają się “przebiśniegi”. W parkach i na osiedlowych skwerach nie ma jeszcze zielonej, bujnej trawy, ale łatwo zauważyć tam “kwiatki”, czyli zimowe pozostałości po psich kupach i te zupełnie świeże.

Sprzątanie po psiakach to jeszcze cały czas problem w Polsce. Powodów, dla których właściciele tego nie robią, jest wiele. Od nieświadomości “że w ogóle trzeba?”, bo brak śmietników na trasach spacerów.

Jednak wciąż trzeba uświadamiać, że sprzątanie odchodów po psie jest obowiązkiem i można dostać mandat od straży miejskiej, jeśli się tego nie zrobi. Poza tym to robienie bardzo złego PR wszystkim posiadaczom psów, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków i szanują sąsiadów.
Ciekawą akcję, która ma właśnie wspomóc wyrabianie dobrych nawyków, jest pomysł TVN “Podwórko z kupą zieleni”. Na stronie telewizji można znaleźć taką grafikę:


Podwórko z kupą zieleni

Jeśli Twoje podwórko jest wolne od “przebiśniegów”, a sąsiedzi szanują dobre obyczaje i sprzątają odchody swoich psów, możesz pobrać grafikę i umieścić ją na tekturce na okolicznym trawniku. Oby takich miejsc w naszych okolicach było jak najwięcej! Do roboty!