Czworonożny majtek. Na łodzi z psem.

Wakacje na łodzi mogą być naprawdę fantastyczne!  Szczególnie w towarzystwie miłych osób i ukochanego psa. Zanim jednak zabierzesz ukochanego zwierzaka na pokład łodzi i wyruszycie na morze lub jeziora – warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby wasza wycieczka była nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna!

Zabierz swego najlepszego przyjaciela w rejs! Zabierz swego najlepszego przyjaciela w rejs! Źródło: Internet

Przed podróżą:

1. Przygotuj plan awaryjny. Zaplanuj szczegółowo, co należy zrobić w przypadku, gdyby twój pies wypadł za burtę. Przećwicz kilkakrotnie ten plan wraz z wszystkimi pasażerami łodzi.

2. Zapakuj zestaw pierwszej pomocy dla twojego psa. We współpracy ze swoim weterynarzem przygotuj zestaw najpotrzebniejszych lekarstw: pamiętaj o środkach zabezpieczających przed owadami, płynie antybakteryjnym, maści z antybiotykiem i środkach antywymiotnym na wypadek morskiej choroby. Nie zapomnij też o medykamentach, które twój pupil bierze stale.

3. Zapoznaj się ze wszystkimi zasadami obowiązującymi właścicieli psów podróżujących na łodziach. Jest to szczególnie ważne, gdy wybierasz się w podróż zagraniczną.

4. Zainwestuj w kamizelkę ratunkową. Nawet tacy uwielbiający wodę fantastyczni pływacy jak labradory i goldeny  wrzucone do zimnej wody z ogromnymi falami będą potrzebować zabezpieczenia tego rodzaju. Pamiętaj, że przerażony pies bardzo szybko zapomina o wrodzonej umiejętności pływania i może się łatwo utopić. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar kamizelki ratunkowej i przyzwyczaić psa do pływania w niej zanim zabierzesz go na łódź. 

5. Odwiedź z psem łódź, na której popłyniecie,  zanim udacie się w rejs. Pozwól psu przyzwyczaić się do łodzi -  najlepiej, gdy stoi ona w porcie.

6. Naucz psa  użytecznych komend. Przed wyruszeniem w rejs naucz psa komend "na łódź" i "z łodzi", które na pewno przydadzą się podczas postojów w portach, ale także upewnij się, że reaguje na podstawowe komendy takie jak "siad", "zostań",  "na miejsce" itd.

Na łodzi:

7. Zabierz psa na krótką wycieczkę łodzią. Jeśli zabierasz go w rejs po raz pierwszy, najlepiej byłoby zabrać go także na  przejażdżkę, aby zobaczyć jego reakcję na ruchy łodzi. Większość psów znakomicie znosi pobyt na wodzie, ale są tez takie, które reagują paniką. Niektóre psy cierpią na chorobę morską - weterynarz na pewno poradzi, jak można temu przeciwdziałać.

8. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie psa. Na nasłonecznionym pokładzie psy mogą bardzo szybko się odwodnić. Pamiętaj o zabraniu dużej ilości czystej, świeżej wody i miski, do której pies powinien mieć zawsze dostęp.

9. Nie zaniedbuj ochrony przed słońcem. Psy podobnie jak ludzie potrzebują ochrony przed długotrwałą ekspozycją na słoneczne promienie. Szczególnie wrażliwe są  zwierzęta o jasnym i cienkim futrze. Najlepiej sprawdzają się specjalne spraye z filtrem UV dla psów. Warto też sprawdzić, czy  pokład nie jest mocno nagrzany i ewentualnie zabezpieczyć także poduszki łap. 

10. Przygotuj miejsce, gdzie pies może się załatwiać. Zaopatrz się w podkłady takie, jak dla szczeniaków, kuwetę, albo po prostu wyznacz spokojne miejsce. 

11. Używaj zdrowego rozsądku. Nie powinien cie on opuszczać ani na chwilę, gdy zabierasz w rejs swojego psa. Musisz zawsze wiedzieć, gdzie on w tej chwili jest. Jeśli na pokładzie są jakieś szczególnie niebezpieczne miejsca -  zabezpiecz je przed psem.

12. POMYŚLNYCH WIATRÓW! 


opracowano na podstawie: https://www.rover.com/blog/boatingwith-dogs-safety-tips-how-to/
http://www.vetstreet.com/our-pet-experts/boating-with-dogs-9-safety-tips?page=2z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem