Czworonożne piękności na paryskim wybiegu!

W ubiegłym tygodniu w Paryżu odbyło się wielkie święto czworonogów, podczas którego można było podziwiać setki psich i kocich piękności. Na paryskim wybiegu pojawiło się ponad 400 kotów, 500 psów i kilkudziesięciu wystawców. Paryżanie oraz turyści mieli okazję nie tylko poznać osobliwości różnych ras, ale także wziąć udział w licznych animacjach, zasięgnąć porady u specjalistów, zakupić profesjonalne gadżety dla swoich czworonożnych pupili oraz dowiedzieć się, jak i gdzie zaadoptować niepełnosprawnego zwierzaka.

Źródło: Fot. Screen Facebook Salon du chien et du chat/ Alain Dellion, Isabelle Cathy Boussion

To była już piąta edycja wystawy Salon chiens chats, która odbywa się w Paryżu co roku na wiosnę. Jak zwykle wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy miłośników kotów i psów. Statystyki mówią same za siebie: prawie tysiąc najpiękniejszych czworonogów różnych ras na powierzchni około 5500 m2, kilkudziesięciu wystawców i 25000 uczestników.

Źródło: Fot. Screen Facebook /Salon Chiens Chats
 

Tyle czworonożnych piękności zgromadzonych w jednym miejscu robi wrażenie. Można było podziwiać całe bogactwo różnorodności ras kotów i psów, których nie sposób tu wszystkich wymienić. Na expo pojawiły się także nowe rasy, których zabrakło w ubiegłych latach, np. psy boston terrier. Dla dwóch szczególnie uwielbianych przez Francuzów ras: kotów norweskich leśnych i maine coon zorganizowano specjalne konkursy i to właśnie te kocie piękności cieszyły się największą popularnością.

Coroczna paryska wystawa daje możliwość nie tylko odkrywania osobliwości poszczególnych ras, ale jest także okazją do spotkania i rozmowy ze specjalistami w tzw. salonie pedagogicznym. Można tu było zasięgnąć porady w różnych problematycznych kwestiach związanych z posiadaniem czworonożnego pupila oraz rozważyć wszystkie za i przeciw kupna bądź adopcji zwierzaka.

NASTĘPNA STRONA

1 2