Czworonogi wgryzły się w monopol

Grywasz w Monopoly? Jesteś przyzwyczajony do starych pionków: żelazka, wieży... Ale z tym już koniec na plansze jednej z najsłynniejszych gier wszech czasów szturmem wdarły się psy i koty. I to na nasze własne życzenie.

Kot dostał się do Monopolu dzięki głosom internautów z Francji. Kot dostał się do Monopolu dzięki głosom internautów z Francji. Źródło: Hasbro

Niedawno fani gry Monopoly na całym świecie zostali postawieni przed decyzją o znamiennych konsekwencjach: musieli zadeklarować, jakie figurki będą ich wiernymi partnerami w drodze do zwycięstwa. Od 4 stycznia do 9 lutego 2013 roku miało miejsce wielkie ogólnoświatowe głosowanie na pionki do gry w Monopoly. Gracze ze 185 krajów nie pozwolili by losy pionków zostały rozstrzygnięte bez ich udziału i niemal jednogłośnie postanowili w monopolwych eskapadach mieć ze sobą najlepszego przyjaciela człowieka, czyli Psa. Najwierniejszy futrzak prowadził od samego początku i zgarnął 29% wszystkich głosów. Udało mu się zwyciężyć w rankingach niemal we wszystkich krajach, jedynie Niemców nie udało mu się przekonać, ale jakże psiak ma konkurować z Okrętem Wojennym, którego wybrali nasi sąsiedzi?

Źródło: Hasbro
Wśród nowych pionków brawurowo poradził sobie Kot. Korzystając ze swojego naturalnego czaru, wbił się pazurami na planszę zaskarbiając 31% głosów, tym samym skutecznie wygryzając Żelazko z monopolowych rozgrywek. Nie da się ukryć, że miękkie kocie futerko oraz naturalne predyspozycje terytorialne zwierzaka stanowią o wiele bardziej pożądane cechy do osiągnięcia sukcesów w grze niż atrybuty Żelazka kojarzącego się z mozolną pracą.

Największymi miłośnikami Kota okazali się gracze z Francji i z USA, choć mieszkańcy Paryża i okolic mogą żywić do niego cień urazy, gdyż wśród starych pionków wygrało tam Żelazko, a to właśnie ten pionek ustąpi kotu miejsca na planszy. W kraju popołudniowej herbaty, Anglii, oraz w Niemczech wygrały zimne kalkulacje Robota, z kolei rozśpiewani Hiszpanie zapragnęli tryumfować w rytmie muzyki, głosowali więc na Gitarę.

Nowa edycja Monopoly z demokratycznie wybranym składem pionków będzie dostępna w 43 wersjach językowych jeszcze w tym roku. Gotowi do gonitwy po miliony? Do boju! Z pazurami!