Czworonogi nie będą sprzedawane w sklepach w Chicago

W Stanach Zjednoczonych wprowadzanych jest coraz więcej praw, których celem jest ochrona zdrowia oraz życia psów i kotów. Niedawno Chicago dołączyło do miast, w których czworonogi nie mogą być trzymane w sklepach i oferowane potencjalnym klientom na sprzedaż.

Czworonogi nie mogą być hodowane w celu osiągania zysków Czworonogi nie mogą być hodowane w celu osiągania zysków Źródło: © Ted Soqui/Corbis

Celem wprowadzanych ograniczeń jest zwalczanie wszystkich tych hodowli zwierząt, których jedynym celem jest wypracowanie zysku i sprzedaż jak największej ilości psów i kotów po korzystnych cenach. Szacuje się, że każdego roku na terenie Stanów Zjednoczonych w tego typu hodowlach przychodzi na świat prawie dwa i pół miliona czworonogów. W stanie Illinois powstała nawet inicjatywa o nazwie The Puppy Mill Project, której celem jest eliminowanie pseudohodowli i świadczenie pomocy poszkodowanych zwierzętom. Czworonogi hodowane wyłącznie w celach zarobkowych bardzo często nie znajdują odbiorców i trafiają do schronisk, albo stają się bezdomne. W rezultacie każdego roku z powodu braku opiekunów ginie w Stanach Zjednoczonych od trzech do czterech milionów psów i kotów.

Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej organizacji walczących z pseudohodowcami, którzy zazwyczaj nie dbają o dobro zwierząt. Szczegółowe informacje dotyczące inicjatyw na rzecz czworonogów można znaleźć na wielu stronach internetowych. Przykładowo osoby zainteresowane działalnością The Puppy Mill Project powinny odwiedzić stronę internetową dostępną pod adresem http://www.thepuppymillproject.org/. Dzięki takim inicjatywom coraz więcej amerykańskich miast wprowadza regulacje prawne wymierzone w pseudohodowców. Oprócz Chicago zakaz sprzedaży psów i kotów w sklepach zoologicznych obowiązuje także w San Diego, Phoenix, Los Angeles oraz wielu innych miastach na obszarze Stanów Zjednoczonych. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne przepisy wejdą wkrótce w życie we wszystkich amerykańskich aglomeracjach.

 

Źródło: Chicagonow.com