Czołowi kreatorzy psiej i kociej mody

Już nie tylko ludzie korzystają z ubrań zaprojektowanych przez czołowych, światowych kreatorów mody, gdyż istotnymi odbiorcami markowej odzieży stają się także zwierzęta. Pomimo kryzysu ekonomicznego, jednym z głównych rynków dla producentów odzieży dla psów i kotów są Stany Zjednoczone.

Źródło: Shutterstock

Jedną z pierwszych stylistek zajmujących się projektowaniem ubrań dla czworonogów była Dara Foster, która rozpoczęła swoją działalność dziesięć lat temu. Obecnie znana jest nie tylko ze swoich ubrań, ale stała się także osobowością telewizyjną, gdyż regularnie występuje w najbardziej znanych amerykańskich stacjach NBC, ABC oraz E!. Ponadto założyła bardzo popularną stronę internetową poświęconą psiej modzie. Co więcej, prowadzi popularną audycję radiową The Pet Set w radiostacji Pet Life Radio, której można również słuchać online przez oficjalną stronę http://petliferadio.com/.

Ubrania z wyższej półki dla czworonogów produkuje także Oscar Newman. Jego kreacje są często wybierane przez amerykańskich celebrytów szukających produktów najwyższej jakości dla swoich pupili. Wśród gwiazd zaopatrujących się u Oscara Newmana należy wymienić między innymi Paris Hilton, Nicole Ritchie i Hilary Duff. Z ofertą projektanta można zapoznać się na jego oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.oscarnewman.com

Inną znaną i liczącą się w branży firmą jest Theo założona i prowadzona przez pochodzącą z Islandii Thorę Bjork Ottesen. Oferuje ona przede wszystkim zimowe stroje dla zwierząt, które nie chcą rezygnować z długich spacerów nawet podczas najmroźniejszych dni w roku. Na stronie internetowej http://theodogfashion.com/ znajdziemy więc przede wszystkim kurtki, kamizelki, spodenki, płaszcze i koszulki. Firma zaczęła szybko zyskiwać na popularności od 2006 roku, gdy zaprezentowała swoje ubiory na prestiżowych targach Pet Fashion Week w Nowym Jorku.

Istotny udział w amerykańskim rynku zdobyły także kreacje Susan Lanci, która na swojej stronie http://www.susanlancidesigns.com/ oferuje nie tylko ubrania, ale także szereg różnych gadżetów przydatnych każdemu opiekunowi psa, jak obroże, smycze, miski, kocyki czy legowiska. Kolejną firmą, której nie sposób pominąć jest Louisdog. Jej produkty znaleźć można w najlepszych butikach w światowych stolicach mody takich, jak Nowy Jork, Paryż czy Mediolan. Część z nich jest ozdobiona drogocennymi kryształami znanej firmy Svarowski.

Źródło: Photodisc/Thinkstock

Marką godną polecenia jest także Deni Alexander. Stworzył ją projektant, który przez większość swojego życia zawodowego pracował przy produkcji kostiumów teatralnych dla najbardziej znanych teatrów na Broadwayu. Nic dziwnego, że obecnie jego stroje dla psów uważane są za produkty z najwyższej półki i kupują je najbardziej znane osobistości świata artystycznego w Stanach Zjednoczonych i Europie. Podobną pozycję zajmuje firma Ruff Ruff Couture założona i prowadzona przez byłą modelkę Jaimie Glasson Pergament. Jej oferta jest bardzo bogata i oprócz samych ubrań zawiera także mnóstwo różnych dodatków. Osoby zainteresowane zakupem takich produktów powinny odwiedzić stronę internetową http://www.ruffruffcouture.com/

Kolejną osobą próbującą podbić rynek odzieży dla czworonogów jest Wendy Jones, która jest właścicielką sklepu Walk-e-Woo. Znajdziemy w nim smycze, obroże, zabawki, opaski i inne gadżety dla psów i kotów. Produkty można zamawiać poprz ez stronę internetową https://www.walkewoo.com/ lub kupić bezpośrednio w butikach na terenie całych Stanów Zjednoczonych i w Europie. Swoje projekty ubrań promuje na całym świecie także kanadyjska stylistka Lucy Medeiros. Jej marka Roxy and Lulu zawiera stroje ozdobione kryształami znanej austriackiej firmy Swarovski. Dokładne informacje na temat kolekcji można znaleźć na stronie internetowej http://roxyandluludoggiewear.blogspot.com/. Ciekawe produkty w swojej ofercie ma także Doca Pet http://docapet.com/about.html założony przez projektanta mebli Luke'a Wonga. W sklepie znajdziemy artystyczne miski, ciekawe stoliki dla czworonogów oraz szereg innych elementów wyposażenia mieszkania, w którym domownikami są nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Co istotne ceny poszczególnych produktów nie są zbyt wygórowane.

 

Źródło: Petside