Cybermysz dla twojego kota

Nowoczesność wkracza w życie coraz gwałtowniej, nawet w życie naszych kotów. Powoli daleką przeszłością będą stawać się czasy włóczki i drapaka. Mousr – robomysz to najnowszy wynalazek, który zaciekawi każdego mruczka.

Źródło: Petronics

Mousr jest pierwszą elektroniczną zabawką (jednakże jeszcze w fazie opracowywania) dla kota posiadającą zdolność widzenia i reagowania na ruchy kota, jak prawdziwa ofiara drapieżnika w naturze. Za pomocą tej zabawki i jej sztucznej inteligencji będzie można badać też zachowania kotów.

Twórcy zabawki wychodzą z założenia, że nasze koty pomimo trzymania ich w domach, mają bardzo dobrze ukształtowany instynkt i zdolności do polowania, lecz niestety nie mają gdzie ich wykorzystać. Dlatego właśnie stworzono Mousr.

Robomysz działa tak skutecznie dzięki sensorom wbudowanym wzdłuż całego ciała, rozpoznającym  rozmaite zewnętrzne siły, jak np. kocią łapkę. Ponadto zabawka posiada kamerę o zasięgu 360 stopni i czujniki podczerwieni, co sprawia, że zachowuje się jak żywa, tzn. ucieka, robi uniki i zachęca kota do zabawy.

Dzięki takiej interakcji z kotem Mousr jest jedyną zabawką, która w pełny sposób zasymuluje prawdziwe polowanie – przekonują twórcy.

Zabawka będzie obsługiwana za pomocą aplikacji na smartfony. W sprzedaży znajdzie się w sprzedaży w marcu 2015 r. i będzie kosztować 140 dolarów.