Coraz więcej plaż dla psów w Polsce i Europie

Coraz więcej nadmorskich miejscowości w Polsce i w Europie wyznacza specjalne miejsca na plażach, gdzie właściciele psów mogą wygodnie spacerować ze swoimi pupilami.

Źródło: fot. Tomasz Mońko, www.facebook.com/tomasz.monko

Pierwszym miastem w naszym kraju, które zdecydowało się na taki krok było Świnoujście. Tamtejsza plaża dla psów ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Opiekunowie czworonogów znajdą na niej specjalne pojemniki i rękawiczki umożliwiające szybkie usunięcie nieczystości pozostawionych przez psa na piasku. Podobne plaże dla psów powstały w gminie Rewal i w Międzyzdrojach, a także pomiędzy Jastarnią i Juratą oraz za Kuźnicą na Półwyspie Helskim.

Ponadto dwie plaże dla psów powstały w Kołobrzegu: jedna w pobliżu osiedla Podczele, a druga w zachodniej części miasta niedaleko hotelu Baltic Plaza. Duże fragmenty plaży dla psów wydzielono także w Gdynii. Pierwsza psia plaża została otworzona w zeszłym roku w dzielnicy Kolibki. Z kolei drugą oddano do użytku pierwszego maja bieżącego roku w Babich Dołach. Z kolei w przyszłym sezonie otwarcie plaży dla czworonogów planuje Dziwnów.

W Europie bardzo dobre warunki do plażowania z psami znajdziemy w Chorwacji. W tym popularnym wśród Polaków kraju nad Adriatykiem możemy zabrać naszego czworonoga na spacer na plażę w kilkunastu doskonale oznaczonych i atrakcyjnych miejscach między innymi w Rijece, Poreču i Komižy. Ponadto liczne plaże dla psów znajdziemy na wyspach Lošinj, Krk, Pag, Ugljan, Murter, Cres i Rab.

Ogromny wybór plaż dla czworonogów znajdziemy także na Wyspach Brytyjskich, gdzie wydzielono ponad 350 plaż dla czworonogów. Ich dokładną listę zamieszczono na stronie internetowej http://www.nearestbeach.co.uk/dog-friendly/. Z kolei jeśli wybieramy się z psem do Hiszpanii powinniśmy rzucić okiem na listę plaż dla psów na stronie http://www.redcanina.es/perros/playas-que-admiten-perros/.

 

Źródło: Wirtualna Polska, Gazeta Kołobrzeska, GdyniaOrlowo.pl, Chorwacja-wczasy.com.pl