Co zrobić ze swoim zwierzakiem w czasie urlopu?

Wakacje tuż tuż a wraz z nimi urlopowe wyjazdy. Co w tym czasie zrobić z ukochanym zwierzem? Oczywiście dobrze by było móc wyjechać wspólnie, ale nie zawsze jest to możliwe.  

Źródło: Shutterstock

1. Zabierz pupila ze sobą

Najprostszym i najlepszym wyjściem jest zabrać go na nasz wyjazd. Brak rozłąki, wspólnie spędzony czas, którego na co dzień wszystkim nam brakuje - to niewątpliwe plusy tego rozwiązania. Jeśli wybierasz tę opcję, sprawdź czy miejsce do którego jedziesz jest przyjazne zwierzętom. Czy w okolicy są plaże lub kąpieliska, na które można wchodzić z psem? Przygotuj się też odpowiednio do podróży - w samochodzie zastosuj specjalną matę, zabierz wodę i zaplanuj postoje.

2. Zamelduj pupila w hotelu dla zwierząt

Hotel dla zwierzęcia to kompleksowa forma opieki. W takim miejscu nie tylko zwierzak będzie karmiony według Twoich wytycznych, będzie miał odpowiednią dawkę aktywności, ale też socjalizacji z innymi podopiecznymi. To wszystko jest bardzo ważne - w hotelu zwierzak nie będzie się nudzić. Dodatkowym plusem jest też fakt, że w wypadku pogorszenia się zdrowia, Twój pupil będzie pod opieką współpracującego z placówką lekarza weterynarii. Gdy za Tobą zatęskni, co jest nieuniknione, znajdą się osoby, które go pocieszą, przytulą, podrapią i nieco poprawią humor.

3. Wynajmij petsittera

Jeżeli poprzednie dwa punkty w Twoim przypadku są niemożliwe, z pomocą przychodzi petsitter. Dobrze jest wkalkulować w swój budżet wakacyjny opiekę nad psem - profesjonalna opieka będzie Cię kosztować kilkadziesiąt złotych za dobę. Petsitter może albo odwiedzać Twojego kompana, wychodzić z nim i karmić go, lub, w nieco droższej opcji mieszkać z nim w Twoim mieszkaniu.

4. Skorzystaj z pomocy rodziny lub przyjaciół

Drugim wyjściem jest zgłoszenie się do rodziny. Często bliscy znają Twojego futrzastego przyjaciela i on ich zna. Jeśli tylko będą mieli czas i chęć, to pies na pewno doceni ich opiekę, a Ty będziesz spokojny, że nie dzieje mu się nic złego.

 

Którekolwiek z rozwiązań wyda Wam się najlepsze, pamiętajcie - urlop, wyjazdy i odpoczynek nie zwalniają Was z opieki nad psem i kotem. Zadbajcie o Waszych podopiecznych najlepiej, jak umiecie!