Co robią psy w Hollywood?

Sezon urlopowy już za nami, ale już zapewne myślimy o wakacjach. Spragnieni wypoczynku ruszą nad morze, w góry czy na jeziora. Niektórzy zabiorą ze sobą psy, inni będą musieli zatroszczyć się o opiekę dla nich. Zazwyczaj korzystamy w takim wypadku z pomocy rodziny, nieliczni decydują się na umieszczenie swoich czworonożnych pupili w hotelach dla zwierząt. A gdzie sypiają psy hollywoodzkich gwiazd? Zapraszamy do krainy luksusu, D Pet Hotels w Los Angeles.

Źródło: iStock

Słoneczna Kalifornia. Wzgórze ozdobione słynnymi kilkunastometrowymi literami układającymi się w wyraz będący synonimem fabryki snów. Hollywood. Pępek filmowego świata. Tu swoje siedziby mają najsłynniejsze wytwórnie, tu mieszkają gwiazdy. Tu powstał pięciogwiazdkowy hotel dla psów, D Pet Hotels.  Ma on powierzchnię około 4 tysięcy metrów kwadratowych (!) i ambicję, aby być najbardziej ekskluzywnym, nowoczesnym, przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla najlepszego przyjaciela człowieka.

D Pet Hotels oferuje zakwaterowanie w standardowych boksach (chociaż w tym wypadku słowo „standardowy” znacznie odbiega od tego, co zwykliśmy przez nie rozumieć) oraz w luksusowych apartamentach. Pomieszczenia różnią się metrażem, wystrojem, wielkością posłania (czy raczej komfortowego łoża) i przekątną telewizora z płaskim ekranem. Po co psu nowoczesny design, podwójne łóżko i telewizor? Pupil ma się czuć jak u siebie w domu, a dla domu to przecież podstawowe wyposażenie. Czworonożny przyjaciel hollywoodzkiej gwiazdy obcuje z luksusem na co dzień, twórcy hotelu wyszli więc z założenia, że nie może być go pozbawiony również w czasie pobytu w ich placówce.  Standard pięciogwiazdkowego hotelu zobowiązuje – tu nie ma psich bud, kojców, klatek – tego wszystkiego, co może kojarzyć się z typową urlopowa przechowalnią.

Źródło: Shutterstock

D Pet Hotels zapewnia nie tylko miejsce do spania, ale też szeroki wachlarz rozrywek.  Czworonożni goście mogą korzystać z trzech spektakularnych, nowocześnie wyposażonych sal zabaw (oddzielne sale przeznaczone są dla psów o różnych gabarytach – małych, średnich i dużych). Zaprojektowano je tak, aby zapewnić optymalne środowisko do interakcji między zwierzętami, pomyślano też o chwili na odpoczynek. Formy zabaw dostosowane są do temperamentu i potrzeb psów. Wszystko pod okiem czuwających nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem czworonogów profesjonalnych opiekunów.  Psy z większym zapotrzebowaniem na ruch mogą korzystać z sali gimnastycznej i specjalnego programu indywidualnych sesji treningowych. 

Źródło: Shutterstock

Hotel dba o swoich gości kompleksowo. Jest czas na zabawę, i czas na relaks.  A najlepiej zrelaksować się w salonie piękności, którego oferta jest oszałamiająca. Fryzjerzy – styliści, dentyści gotowi zająć się psim uzębieniem, masażyści. Psy mogą skorzystać z relaksujących kąpieli, zabiegów aromaterapeutycznych czy wykonać psi pedicure. Na terenie hotelu znajduje się również elegancki butik z szerokim wyborem produktów specjalistycznych i akcesoriów od żywności organicznej i przekąsek przez luksusowe kojce, miski i smycze po produkty SPA.

Źródło: Shutterstock

Nie brzmi wystarczająco luksusowo?  D Pet Hotels jest klimatyzowany – to oczywiście standard w lepszym hotelu, ale tu powietrze w każdym pomieszczeniu wymieniane jest co 10 minut, tak aby zmniejszyć zanieczyszczenia i ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Podłoga w hotelu wykonana jest z wytrzymałego materiału, który nie tylko zapewnia elastyczne i łatwe do czyszczenia podłoże do zabaw, ale też minimalizuje możliwość urazów stawów i mięśni. Dodatkowo na całym terenie z głośników rozbrzmiewa specjalnie dobrana muzyka relaksacyjna.

Ciągle mało?  Jeśli właściciele są zbyt zajęci by odwieźć swojego pupila do hotelu, mogą skorzystać z usługi szofera, który odbierze czworonoga z domu, albo z biura. Hotel oferuje wybór samochodów od standardowej limuzyny do luksusowych modeli takich marek jak Ferrari, Lamborghini, Bentley, Porsche i Rolls Royce.

Hotel w Kalifornii jest zalążkiem i okrętem flagowym sieci, kolejne powstały w Nowym Jorku i Scottsdale w stanie Arizona. D Pet Hotels to miejsce, gdzie pomyślano o najdrobniejszych szczegółach. Pieskie życie? Ależ tak!