Co rasa psów mówi o jej miłośnikach?

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania dotyczące zależności pomiędzy charakterem ludzi, a ich ulubionymi rasami psów. Z analiz wynika, że najszczęśliwsi są opiekunowie czworonogów rasy yorkshire terrier. Właścicielem takich psów jest między innymi znany na Wyspach celebryta Simon Cowell. Simon adoptował dwa yorki o imionach Squiddly i Diddly w październiku ubiegłego roku dla swojego syna Erica.

Opiekunami golden retrieverów w Wielkiej Brytanii są bardzo dobrze wykształcone osoby Opiekunami golden retrieverów w Wielkiej Brytanii są bardzo dobrze wykształcone osoby Źródło: Alicja Zmysłowska

Z kolei mopsami opiekują się przeważnie osoby o wysokich dochodach, których średnia roczna pensja wynosi 85 000 funtów. Czworonogi tej rasy są również popularne wśród celebrytów. Właścicielką mopsa jest słynna Amerykanka Paris Hilton. Wyniki badań wykazały także, że opiekunowie labradorów to z reguły osoby nie będące w stałych związkach. W Wielkiej Brytanii reprezentuje ich słynny zawodnik FC Liverpool Mario Balotelli. Pochodzący z Włoch piłkarz regularnie zamieszcza w serwisach społecznościowych zdjęcia swojego labradora o imieniu Lucky. Balotelli do niedawna związany był z belgijską modelką Fanny Neguesha, ale od pewnego czasu jest znowu sam.

Na przeciwległym biegunie, jeśli chodzi o wysokość pensji, znajdują się opiekunowie dogów niemieckich. Ich przeciętny roczny dochód w Wielkiej Brytanii to równowartość 35 000 funtów. Warto dodać także, że najbardziej rozpieszczane na Wyspach są dalmatyńczyki, które co tydzień otrzymują zabawki i przysmaki o wartości siedemnastu funtów. Z kolei prawie jedna czwarta opiekunów golden retrieverów posiada stopień naukowy doktora, a najwięcej czasu ze swoimi pupilami spędzają właściciele czworonogów rasy chihuahua. Ciekawe jak wyglądałyby wyniki takich badań w innych krajach?

 

Źródło: DailyMail.co.uk