Co powinno się znaleźć w apteczce dla psa?

Jesteś odpowiedzialnym właścicielem swojego czworonożnego pupila? Regularnie chodzisz ze swoim ulubieńcem do weterynarza, a długie spacery z nim przedkładasz nawet nad relaks przed telewizorem? To świetnie! Sprawdź jeszcze, czy masz w domu wszystko, co powinno znaleźć się w psiej apteczce i zaopatrz się w ewentualne braki

Co powinno się znaleźć w apteczce naszego czworonoga? Co powinno się znaleźć w apteczce naszego czworonoga? Źródło: shutterstock

Każdy właściciel psa również skompletować apteczkę uwzględniającą potrzeby jego czworonożnego podopiecznego. Jej skład najlepiej uzgodnić z weterynarzem zajmującym się pupilem, który pomoże dobrać leki i środki idealne dla naszego pupila.

Są jednak rzeczy, które mogą przydać się każdemu kudłatemu czworonogowi, i w które koniecznie musimy się zaopatrzyć. Podstawą psiej apteczki powinien być termometr rektalny. Na pewno przydadzą się też środek dezynfekujący rany, kilka ampułek soli fizjologicznej do przepłukania oka, maść antybakteryjna i woda utleniona.

Jeśli chodzi o środki higieniczne, warto zaopatrzyć się w lateksowe rękawiczki, bandaż (zarówno lateksowy, jak i elastyczny), plastry, nożyczki, strzykawkę, pęsetę i gazę. I choć większość tych rzeczy mamy w domu, warto zebrać je w jedno miejsce. W ten sposób w razie wypadku, ograniczymy czas i stres do minimum. Gotową, dobrze wyposażoną apteczkę możesz kupić tu.     
Oprócz leków i  innych akcesoriów medycznych, warto włożyć do apteczki także notesik z numerami telefonów do pobliskich weterynarzy. Nawet jeśli mamy zapisany numery w komórce, warto przepisać je na mniejszą karteczkę i włożyć do środka – telefony lubią rozładowywać się podczas sytuacji stresowych, a w ten sposób będziemy mieli dodatkowe zabezpieczenie.

Pamiętajmy też o tym, aby psią apteczkę przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, z dala od źródła światła.