Co podarować zwierzakowi pod choinkę?

Jako prawdziwy zwierzolub pewnie odpowiesz - oczywiście! Ale są i tacy nie do końca przekonani. Kupować, nie kupować? A jak kupować, to co i tak naprawdę dlaczego?

Źródło: Finger Food / Foter.com / CC BY-NC

No właśnie, dlaczego kupować prezent dla psa lub kota pod choinkę? Najprostszy i najbardziej oczywisty powód to taki, że skoro upominki pod choinką znajdą wszyscy domownicy, to dlaczego nie Reks albo Mruczek? W końcu oni są również członkami Twojej rodziny i mieszkańcami Twojego domu.

Sceptyk pewnie powie, że zwierzę nie rozumie, co to jest prezent i nie odróżni go od zabawki albo smakołyka. Ale pokazując swoim bliskim i dzieciom, że czworonóg jest dla ważny także od Święta, uczymy szacunku do zwierząt, bo "nawet św. Mikołaj o nim pamięta!". A i zwierzak na swój sposób czuje, że Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. Choćby dlatego, że ma wszystkich swoich bliskich cały czas obok, a w domu obłędnie pachnie ;)

Co kupić dla psa lub kota pod choinkę? Upominek może być symboliczny. Nie musisz wykręcać się brakiem funduszy. Czasem wystarczy nie kupić dodatkowego kilograma makowca, żeby wygospodarować parę groszy na prezent. W takiej cenie znajdziesz zabawki lub smakołyki.
Jeśli chcesz przeznaczyć nieco większą kwotę, rozważ na przykład kupno czegoś, na co w ciągu roku brakowało Ci pieniędzy albo nie miałeś czasu, by tego poszukać. Daj swojemu futrzastemu przyjacielowi odrobinę luksusu - może lepszy szampon, specjalną karmę lub wyjątkową zabawkę?

W naszym Butiku możesz wybrać jeden z gotowych zestawów świątecznych dla małych i dużych. Znajdziesz w nich coś dla psiego lub kociego podniebienia, coś do zabawy i coś do pielęgnacji. Możesz też poszukać upominków w poszczególnych działach, dla psa i dla kota. Czemu by nie wymienić psiakowi legowiska, a kotu zafundować nowy drapak?