Christian Slater z psem na lotnisku w Miami

Znany i popularny także w Polsce amerykański aktor Christian Slater pojawił się na lotnisku w Miami w towarzystwie psa. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak celebryta znany jest ze swojej sympatii do czworonogów. Zaskakujące jest jednak to, że towarzyszący mu pies należy do grupy zwierząt uczestniczących w dogoterapii.

Christian Slater jest już od dawna miłośnikiem czworonogów Christian Slater jest już od dawna miłośnikiem czworonogów Źródło: Splash News

Na zdjęciach wykonanych przez reporterów na lotnisku w Miami łatwo zauważyć, że pies Slatera nosi specjalną kamizelkę. Znajduje się na niej napis informujący o umiejętnościach terapeutycznych czworonoga. Sympatycznej parze towarzyszyła także żona aktora, 26-letnia Britanny Lopez, która jednak nie miała raczej ochoty na pozowanie do zdjęć. Mieszkańcy Miami Beach twierdzą, że często widują aktora spacerującego ze swoim psem po okolicy. Zdaniem dziennikarzy, Christian Slater zdecydował się odpowiednio wyszkolić swojego psa, aby zachęcić w ten sposób Amerykanów do zapisania swoich zwierząt na kursy dogoterapii. 

Christian Slater ze swoim psem na lotnisku w Miami Źródło: Splash News

W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy kategorie psów uczestniczących w dogoterapii. Pierwszą z nich stanowią psy, które nie opuszczają swoich domów. Pacjenci chcący skorzystać z ich pomocy muszą sami pofatygować się do właścicieli takich czworonogów i ustalić z nimi dogodny termin wizyty. Do drugiej grupy zalicza się czworonogi, które wspierają profesjonalnych terapeutów podczas zajęć prowadzonych w szpitalach, gabinetach lekarskich i ośrodkach terapeutycznych. W ostatniej grupie znajdują się psy uczestniczące głównie w terapiach prowadzonych na terenie ośrodków opieki nad osobami niepełnosprawnymi oraz w domach starców. Oddzielną kategorię stanowią czworonogi mieszkające z chorymi i towarzyszące im w codziennym życiu.

 

Źródło: DailyMail.co.uk