Cenny szczeniak skradziony w Anglii

Anglicy znani są na całym świecie ze swojego zamiłowania do zwierząt. Niestety nie wszyscy mieszkańcy Wysp Brytyjskich mają wobec psów szczere intencje. Niektóre czworonogi znajdują się w kręgu zainteresowań przestępców i padają ofiarami kradzieży. Taki los spotkał szczeniaka rasy buldog angielski, który wyróżniał się sierścią w kolorze liliowym. Ze względu na atrakcyjny i bardzo oryginalny wygląd, jego wartość została wyceniona na szesnaście tysięcy funtów szterlingów.

Skradziony buldog Skradziony buldog Źródło: INS, The Telegraph

Złodziej użył podstępu i skontaktował się z hodowcą czworonoga zgłaszając chęć zakupu psa. Następnie pojawił się w domu właściciela buldoga w miejscowości Tadworth w hrabstwie Surrey. Niestety hodowca nie wyczuł złych zamiarów pseudoklienta, który wykorzystał jego uczciwość i otwartość. Zaraz po wzięciu na ręce czworonoga, uciekł z psem do samochodu, w którym czekał na niego zaprzyjaźniony kierowca i oboje odjechali z piskiem opon. Hodowca poinformował o całym zdarzeniu policję. Na podstawie jego zeznań sporządzono portrety pamięciowe sprawcy oraz kierowcy auta. Niestety przestępców nie udało się jeszcze zatrzymać.

Zdaniem policjantów istnieje spora szansa na odnalezienie szczeniaka, gdyż jego umaszczenie jest bardzo charakterystyczne. Informacja o zuchwałej kradzieży została opublikowana w najbardziej znanych brytyjskich gazetach. Jeśli więc pies pojawi się w przestrzeni publicznej, najprawdopodobniej zostanie szybko rozpoznany. Podobnie stanie się w przypadku zamieszczenia przez złodzieja ogłoszenia o sprzedaży szczeniaka. Hodowca najbardziej martwi się o to, żeby buldoga nie spotkała żadna krzywda. Niestety w Wielkiej Brytanii kradzieże czworonogów nie należą do rzadkości. Dlatego często pojawiają się apele o zachowanie ostrożności przy kupowaniu psa z ogłoszenia.

 

Źródło: The Telegraph