Celebryci projektują dla psów

Nie tylko największe marki światowej mody takie jak: Gucci, Chanel, Burberry, Cavalli, Valentino czy Versace, wzięły się na poważnie za projektowanie ubranek i akcesoriów  dla psiaków. Nadszedł czas na kreatywne projekty dla naszych czworonożnych przyjaciół prosto spod rąk celebrytów.

Dawid Woliński zabrał się za ubranka dla psów. Wybieracie się na zakupy? Dawid Woliński zabrał się za ubranka dla psów. Wybieracie się na zakupy? Źródło: Shutterstock

Psia moda z pracowni największych kreatorów mody weszła także na "salony". Celebryci świata również zaczęli tworzyć kolekcje dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Paula Abdul, piosenkarka oraz jurorka „American Idol” postanowiła stworzyć specjalną kolekcję ubranek i dodatków dla psów. W jej projektach mają znaleźć się wysadzane kryształami obroże i smycze, koszulki, sweterki, a nawet buty dla psów.   Podobno w kampanii  reklamowej nagłaśniającej psią kolekcję Pauli wezmą udział psy samej gwiazdy. Zapowiada się więc całkiem prężny zespół czworonożnych modeli - sama celebrytka ma już pięć psów!

Do tej pory jednak w modzie dla psów prym wiodą cały czas projekty Paris Hilton. Piękna dziedziczka hotelarskiej fortuny od lat uwielbia ubierać i przebierać swoje liczne psie stadko w różne modne ciuszki. Oczywiście, zaprojektowane wyłącznie przez nią samą. Celebrytka stworzyła między innymi popularną w Stanach linię ubrań dla psów „Little Lily”. W tej słodkiej kolekcji ubranek dla suczek znaleźć możemy nawet bikini w grochy… To się nazywa szyk.

Paula Abdul ze swoim pupilem. Źródło: Shutterstock

Psie kolekcje ma też na koncie piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez. Latynoska piękność, która od lat miała słabość zarówno do mody, jak i psiaków, postanowiła w końcu połączyć obie te miłości. Owocem owego zespolenia stały się fantastyczne projekty ubranek dla włochatych czworonogów. Nawet piękna suknia gwiazdy, w której wystąpiła kiedyś na czerwonym dywanie, znalazła swoje odzwierciedlenie w jednym z jej projektów.

 Z kolei Dawid Woliński – projektant znad Wisły – przyznał kiedyś, że on także szyje ciuszki dla piesków. Jak na razie tylko swoich. Wygląda na to, że Woliński jest mocno zakręcony na punkcie swoich dwóch suczek rasy york: Frani i Józi. – Jako projektant mam dużo ścinków, a yorki to nie są duże psy. Ja kocham swoje psy. Zimą jest im zimno i wychodząc na spacer, muszą mieć coś, co zakrywa im nerki i brzuch – mówił Woliński w programie Kuby Wojewódzkiego. Czekamy więc na szerszą skalę psich projektów pana Dawida. W końcu w psiej modzie nie zawsze tylko o nerki i brzuch chodzi ;).

A na czyją kolekcję wy byście się zdecydowali?