Buldog angielski najlepszym surferem wśród psów

W czerwcu tego roku w Kalifornii odbyły się kolejne zawody w surfingu czworonogów z cyklu Loews Surf Dog Competition. W kategorii dużych psów najlepszy okazał się buldog angielski o imieniu Tillman. Pomimo sporych fal i silnie wiejącego wiatru do zawodów stanęły czterdzieści trzy czworonogi, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach.

Buldogi nie boją się wody Buldogi nie boją się wody Źródło: Shutterstock

Najważniejszą kategorią była rywalizacja dużych psów, w której najlepszy okazał się wspomniany wcześniej Tillman wyprzedzając dwa psy rasy golden retriever noszące imiona Kalani i Ricochet. Wśród małych psów najlepiej poradziła sobie suczka kelpie Abbie Girl, a kolejne miejsca na podium zajął pies rasy shih-tzu Toby i suczka rasy pasterskiej Kona. W tandemach najlepiej pływał bokser Hanzo z golden retrieverem Kalani, a na kolejnych miejscach uplasowały się pit bull z opiekunem Ryanem oraz spaniel Antonio ze wspomnianymi wcześniej Koną i Ricochetem.

Głównym sponsorem imprezy była znana sieć hoteli Loews, a patronat nad zawodami objęło Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt (ASPCA). Dzięki temu przy okazji imprezy zorganizowano mały festyn. W rezultacie sporo bezdomnych zwierzaków zostało adoptowanych. Ponadto czworonogi miały możliwość spróbowania różnych przysmaków przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Zdjęcia z zawodów można znaleźć na profilu organizatora na portalu społecznościowym Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LoewsSurfDog.

Tego typu imprezy nie są rzadkością w Stanach Zjednoczonych. Niedawno do Księgi Rekordów Guinnessa trafiła suczka rasy kelpie o imieniu Abbie Girl, która utrzymała się na desce na fali o długości ponad stu metrów. Wydarzenie miało miejsce w okolicach kalifornijskiego miasta San Diego. Podczas Loews Surf Dog Competition Abbie Girl potwierdziła swój prymat w kategorii małych psów.

 

Źródło: Long Island Newsday, Facebook