Body dla psów - tego jeszcze nie widziałeś!

Potrzeba matką wynalazku – mówią. Jeśli zatem jesteś właścicielem psa o długiej, fruwającej bezwładnie sierści, kilka potrzeb możesz mieć. Co więcej, jeśli jesteś miłośnikiem mody i kochasz futrzaki, możesz pozwolić sobie na dozę szaleństwa. Body dla psów to coś, czego na ulicach być może za często jeszcze nie widać, ale potencjał jest ogromny! Ubierzesz w to swojego pupila?

Źródło: Fot. Shed Defender Facebook

Ubierać, czy nie?

Ubranka dla psiaków to temat, który jest dosyć kontrowersyjny. Z jednej strony wzbudza śmiech. Nic dziwnego, w końcu widok wystylizowanego psa nie jest codziennością. Dyskusję budzi również sama potrzeba ubioru zwierząt, która wiąże się z pogodą i temperaturą. Czy czworonogi potrzebują ubranek na zimę? Pisaliśmy o tym więcej w naszym serwisie. Odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna. Najlepiej będzie chyba powiedzieć: „to zależy”.

Rzadko jednak pojawia się w dyskusji o zwierzęcej modzie tak praktyczny temat, jak… sierść! Znasz to uczucie, kiedy po wysprzątaniu całego mieszkania, dokładnym odkurzeniu i czyszczeniu dywanu nie mija 10 minut, a Ty znowu masz wrażenie, że twój pies był po prostu wszędzie?! Sierść bardzo łatwo wbija się w tkaniny i potrafi doprowadzić do szału nawet bardzo tolerancyjne na to zjawisko osoby.

Fot. Shed Defender Facebook

Zrób to sam

Podobny problem miał Tyson Walters, założyciel firmy Shed Defender. Jako właściciel bernardyna, o imieniu Harley, poszukiwał stroju, który odpowie na jego potrzeby. Nie udało się. Postanowił więc sam zaprojektować strój idealny. Body są wykonane z lekkiego, oddychającego materiału, dzięki czemu są komfortowe dla zwierząt. Są też dobrym rozwiązaniem dla alergików, bowiem rozprzestrzenianie się sierści ograniczone jest do minimum, jak podaje „The Dodo”. Co więcej, wychodząc na spacer możemy być spokojniejsi o stan czystości naszego futrzaka.

Fot. Shed Defender Facebook

Kosmiczna moda

Być może na pierwszy rzut oka stroje wydają się kosmiczne, ale czy dzięki temu nie nadają zwierzakom uroku? Modowo na pewno w punkt! Ciekawe, czy i u nas się przyjmą. Kupisz taki ciuszek swojemu psiakowi?

Fot. Shed Defender Facebook

Fot. Shed Defender Facebook

Źródło: Shed Defender Facebook / „The Dodo”