Bezdomne psy na zdjęciach z celebrytami

Bezdomne psy mieszkające w schroniskach na terenie miasta Dallas mają ogromne problemy ze znalezieniem przyjaznych domów. Na ciekawy pomysł wpadli przedstawiciele lokalnej organizacji Dallas Pets Alive, którzy namówili celebrytów do zrobienia sobie fotek z osamotnionymi czworonogami. Następnie opublikowano ich zdjęcia w popularnych serwisach społecznościowych takich jak między innymi Instagram.

Kim Kardashian z bezdomnym psem Kim Kardashian z bezdomnym psem Źródło: Instagram

Dzięki przeprowadzonej kampanii bezdomne psy z Dallas trafiły na czołówki popularnych gazet i portali internetowych. Wśród znanych osobistości amerykańskiego przemysłu rozrywkowego na udział w przedsięwzięciu zdecydowali się między innymi: Kim Kardashian, Miley Cyrus i Ryan Gosling oraz wielu innych popularnych za oceanem celebrytów. Następnie zamieścili fotki ze zwierzakami na swoich profilach na Instagramie. Przykładowo Kim Kardashian zachęca odwiedzających jej konto do zaopiekowania się niewielkim, bardzo sympatycznym pieskiem o imieniu Royce, który idealnie nadaje się dla osób mieszkających w dużych miastach. Dyrektorka Dallas Pets Alive Leslie Sans potwierdziła, że dzięki tej ciekawej kampanii szybko udało znaleźć się opiekunów dla co najmniej kilkunastu czworonogów. Dodatkowo organizacji z Texasu pomaga prestiżowa agencja kreatywna Dieste. Dlatego Leslie Sans liczy na to, że wkrótce uda się znaleźć domy dla wszystkich bezdomnych psów, którymi opiekują się pracownicy Dallas Pets Alive. 

Źródło: Instagram

W Stanach Zjednoczonych problem bezdomnych czworonogów jest bardzo poważny, gdyż zdecydowana większość z nich miesiącami nie może znaleźć domu. Ze względu na kryzys ekonomiczny oraz dużą ilość godzin spędzanych w pracy, wielu Amerykanów nie może sobie pozwolić na opiekę nad zwierzętami. Dlatego stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi czworonogami stosują różne strategie marketingowe, aby dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych. Dallas Pets Alive jest jedną z największych organizacji pomagających głównie psom i kotom w stanie Texas. Szczegółowe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://dallaspetsalive.org/

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Instagram