Bezdomne czworonogi w sklepach IKEA

Na dość oryginalny pomysł wpadli pracownicy amerykańskiej organizacji zajmującej się opieką nad bezdomnymi zwierzętami Arizona Humane Society. Dzięki współpracy z siecią sklepów IKEA, zaprezentowali szukające domów czworonogi w otoczeniu eleganckich i nowoczesnych mebli.

Źródło: inhabitat.com

W Stanach Zjednoczonych podobnie jak w Europie, szwedzka sieć sklepów IKEA cieszy się ogromną popularnością. Jednocześnie Amerykanie są wielkimi miłośnikami czworonogów, które idealnie prezentują się w stylowych wnętrzach. Zarządzający sklepem IKEA w Arizonie zgodzili się z tym, że obecność zwierząt wpłynie korzystnie na wzrost liczby klientów odwiedzających centrum handlowe, a ponadto czworonogi zachęcą potencjalnych zainteresowanych do nabycia stylowych, skandynawskich mebli. W rezultacie wybrane zwierzęta będą mogły pozostać na terenie salonu IKEA przez cały okres letni. Oczywiście do udziału w przedsięwzięciu wybrano czworonogi, które dobrze czują się wśród ludzi i nie przeszkadza im przebywanie w dość hałaśliwym, a przede wszystkim nieznanym otoczeniu. Póki co czworonogi świetnie odnajdują się w sklepie i nie przeszkadzają im tłumy odwiedzających.

Przy okazji zwierzęta uświadamiają wielu ludziom problem samotności wśród bezdomnych czworonogów, które zamieszkują przepełnione schroniska. W sklepach IKEA oprócz psów i kotów znalazły się także plakaty, ulotki i banery informujące o możliwościach adopcji i wsparcia pokrzywdzonych przez los futrzaków. Stany Zjednoczone nie są pierwszym krajem, gdzie przeprowadzono taką akcję. Wcześniej czworonogi opanowały jeden z salonów meblowych sieci IKEA w położonym w Azji Singapurze. Ciekawe czy doczekamy się także podobnej akcji w Europie?

 

Źródło: Kpho.com, CBS, Arizona Humane Society