Bezdomne czworonogi aktorami w sztuce teatralnej

W sztuce teatralnej przygotowywanej przez zespół Baltimore Shakespeare Factory, widzowie będą mogli zobaczyć na scenie sympatycznego psa pochodzącego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Co więcej, w kolejnych sztukach na deskach teatru pojawią się inne bezdomne czworonogi.

Pies o imieniu Jazz, który wystąpi w sztuce Pies o imieniu Jazz, który wystąpi w sztuce Źródło: Baltimore Humane Society Facebook

Sztuka nosząca tytuł „Ryszard III” oparta jest na kronice napisanej przez samego Williama Shakespeare'a. Jej tematem są losy króla Ryszarda III, który rządził Anglią w drugiej połowie piętnastego wieku i stosował w swojej polityce słynną zasadę makiawelizmu dążąc do osiągnięcia celów za wszelką cenę. Dlatego do dnia dzisiejszego Ryszard III pozostaje postacią kontrowersyjną, a w książkach poświęconych historii Anglii często zarzuca mu się okrucieństwo i cynizm. Niemniej pomimo trudnego charakteru, Ryszard III potrafił docenić zalety czworonogów. W rolę jego psa w sztuce wcielił się pit bull terrier o imieniu Jazz, który na co dzień przebywa w schronisku prowadzonym przez Baltimore Humane Society. Jak zapowiadają przedstawiciele Baltimore Shakespeare Factory, w kolejnych sztukach będzie można zobaczyć także inne czworonogi, nie tylko psy, ale także koty.

Cała akcja angażowania zwierząt do udziału w przedstawieniach teatralnych ma na celu zwiększenie szans bezdomnych psów i kotów na znalezienie nowych domów i odpowiedzialnych opiekunów. Każda osoba, która zdecyduje się na adopcję zwierzaka, który występował na scenie, może liczyć na obniżoną o połowę opłatę. Dodatkowo dzięki obecności czworonogów na deskach teatru, widzowie mogą przekonać się, że bezdomne psy i koty także zasługują na miłość i prawdziwy dom. Premierę sztuki „Ryszard III” zapowiedziano na 19 kwietnia. Będzie miała ona miejsce w The Great Hall Theatre mieszczącym się przy ulicy Roland Avenue w Hampden.

 

Źródło: BaltimoreSun.com