Bezdomna kotka z najdłuższymi wibrysami szuka domu

W Wielkiej Brytanii bezdomna kotka z prawdopodobnie najdłuższymi na świecie wibrysami szuka opiekuna. Czy znajdzie się ktoś chętny do adoptowania mruczka, którego wąsy mają długość ponad trzydziestu centymetrów?

Brytyjska kotka z najdłuższymi wibrysami Brytyjska kotka z najdłuższymi wibrysami Źródło: Stray-cat.co.uk

Sympatyczna kotka pochodzi z miejscowości Frome w hrabstwie Somerset i niedawno skończyła dwa lata. Ma na imię Whiskers, co w języku angielskim oznacza wibrysy. Opiekujący się nią z ramienia organizacji Cats Protection wolontariusz Gill Canning zapewnia, że kotka ma bardzo wesołe i przyjazne usposobienie. Bardzo łatwo zachęcić ją do zabawy. Na zdjęciach prezentuje się idealnie. Kolejnym jej atutem jest atrakcyjne czarne umaszczenie i eleganckie białe skarpetki na łapkach. Ponadto Whiskers doskonale dogaduje się z innymi czworonogami. Może więc przebywać w domu, w którym mieszkają już koty. Chociaż miejsce zamieszkania przyszłego właściciela nie zostało sprecyzowane, Whiskers z pewnością najbardziej ucieszy dom położony na angielskiej wsi, gdzie będzie mogła spędzać dużo czasu na łące czy w ogrodzie. Kotka została oczywiście wysterylizowana i zaszczepiona. Posiada także wszczepiony pod skórą mikroczip. Osoby zainteresowane adopcją Whiskers znajdą wszystkie szczegółowe informacje na jej temat na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.stray-cat.co.uk/cats.htm

Co ciekawe, za kotkę z najdłuższymi wibrysami uważano do tej pory mieszkającą w Finlandii Missi. Reprezentuje ona rasę maine coon, ale jej wąsy mają zaledwie 19 centymetrów długości. Ciekawe jak w tej konkurencji wypadają polskie koty? Jeśli wasz kot posiada wyjątkowo długie wibrysy, podzielcie się z nami tą informacją.

 

Źródło: DailyMail.co.uk