Bestialsko zabijał psy. Dostał karę 28 lat więzienia

Ta historia brzmi jak prawdziwy horror. I niestety zdarzyła się naprawdę. W stanie Nevada, w niepozornym pokoju motelowym. To tu 25-letni Jason Brown dokonywał wyjątkowo bestialskich egzekucji na psach, które w mniemaniu ich właścicieli miały tu dostać nowy dom i dobrą opiekę. Aż chce się wykrzyczeć bezsilnie po raz kolejny to pytanie: skąd w ludziach tyle zła i okrucieństwa? No skąd? Oprawca został skazany na 28 lat więzienia. Ale czy można tu mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości i satysfakcji?

Źródło: The Dodo/TwitterKTVN

Horror w pokoju motelowym

Jason Brown został aresztowany ponad rok temu, kiedy w jego pokoju motelowym znaleziono rozczłonkowane ciało psa. Dalsze przeszukania mieszkania doprowadziły do makabrycznego odkrycia w lodówce czterech kolejnych psich głów...

Jak to możliwe, że nikt wcześniej nie zauważył nic niepokojącego i skąd wzięły się psy pod dachem tego bestialskiego oprawcy? Historia jest jeszcze bardziej potworna, niż by się mogło wydawać. Okazuje się, że ten 25-letni mężczyzna, notabene były absolwent psychologii, odpowiadał na zgłoszenia ludzi z lokalnego portalu Craigslist ads, którzy chcieli oddać za darmo swoje psy w dobre ręce. Nie mieli pojęcia, że skazują swoje czworonogi na cierpienie i bestialską śmierć. Podczas procesu tłumaczyli, że Brown wydawał im się "normalnym, nieszkodliwym dzieciakiem"...

"Nigdy nie zapomnę tych zdjęć..."
Proces wykazał nieprawdopodobne okrucieństwo i sadyzm w zachowaniu Browna. Materiałem dowodowym były m.in. nagrania, które dokumentują bestialskie egzekucje zwierzaków. Słychać na nich także sadystyczne komentarze oprawcy. Ten ostatni utrzymywał w sądzie, że był wówczas pod wpływem narkotyków. Zbrodnia była wstrząsająca do tego stopnia, że sędzia przed ogłoszeniem wyroku powiedział: "Nigdy nie zapomnę tych zdjęć. Okrucieństwo i sadyzm, jakie okazałeś, są po prostu szokujące." Oprawca dostał najwyższą karę pozbawienia wolności na 28 lat.

Choć wyrok posiada miano najwyższego z punktu widzenia tamtejszego prawa, to jednak trudno tu mówić o jakiejkolwiek satysfakcji. Takie historie rodzą w nas bezsilność, złość i niezgodę na nieprawdopodobną krzywdę, jaka dzieje się bezbronnym zwierzakom, a także na ignorancję tych, którzy przechodzą obok niej obojętnie. Tylko wzmożona czujność i troska o naszych braci mniejszych może zapobiec takim tragicznym historiom w przyszłości. Nie pozostawajmy bierni!

 

Źródło: The Dodo