Balonik dla kota? Dla zabawy!

Jeżeli waszemu kotu znudziły się wszystkie sklepowe zabawki, może czas pomyśleć nad domowymi atrakcjami? Oto jedna z metod, którą znaleźliśmy w sieci.

 

 


Źródło: iStockphoto / Thinkstock

Kot zrobił się markotny? A może niepokoi was to, że cały dzień leży znudzony? Jeżeli nie macie akurat ani czasu, żeby się z nim pobawić, ani pomysłu jak nakłonić go do odrobiny aktywności, wystarczy rozejrzeć się czy akurat w domu nie ma gdzieś niepotrzebnych baloników. Jeden z użytkowników serwisu Intructables.com zapewniła swojemu pupilowi godziny dobrej zabawy dzięki... pozostałościom po imprezie.

Jest balonik jest zabawa

Gadżet zaprojektowany przez marc_alain jest genialny w swojej prostocie. Co najbardziej lubią koty? Poza głaskaniem na tej liście na pewno znajdą się przedmioty zaczepione na sznurkach. Jeden z końców takiego sznurka z reguły znajduje się w naszej ręce, która co chwilę pociąga za zabawkę. Kiedy zaczyna nas boleć ręka rzucamy sznurek na ziemię, a swobodnie leżący już nie jest tak atrakcyjny dla naszego rządnego wrażeń zwierzaka. Kreatywny internauta znalazł sposób żeby jednocześnie oszczędzić swoje ramię i zapewnić kotu zabawę. Wszystko dzięki napełnionemu helem balonikowi. Oto prosta instrukcja jak wykonać podobny zestaw samodzielnie w domu.

 

Własnoręczne wykonanie

Materiały:

Napełniony helem balonik. (Jeżeli w pobliżu nie zakończyło się żadne wesele trzeba będzie go kupić).

  • Cienka wstążka lub włóczka. Długość zależy od tego jak wysoko znajduje się wasz sufit.
  • Lekki, ale widoczny dla kota przedmiot, który zawiążemy na sznurku. Może to być na przykład zgięty kawałek papieru.
  • No i oczywiście kotek, chociaż zdaniem autora pomysłu taka zabawka równie dobrze nada się dla psa a nawet dla fretki. Podobno spodobała się także kilku szczurom.

Kiedy już zgromadzicie wszystkie elementy zestawu, pozostaje poświęcić minutę na ich połączenie i już możecie z dumą zaprezentować taką zabawkę zwierzakowi. Dopóki nie postanowi rozerwać na strzępy balonika, zabawa gwarantowana!