Bajkowe psy na ekranie

Koty i psy bardzo często występują w bajkach i animacjach. Przedstawiamy nasze ulubione zwierzęta występujące na ekranie.

 

101 dalmatyńczyków 101 dalmatyńczyków Źródło: onEdition 2012 ©

101 dalmatyńczyków

Wydawałoby się, że jeden bohater filmu wystarczy a tu mamy ich ponad stu! Przez przebiegłą Cruellę De Mon w niebezpieczeństwie znajdują się łaciate dalmatyńczyki. Gdy pies Pongo znajduje dalmatynkę Czikę, zakochują się w sobie, jednak niestety ich szczęście nie trwa długo... Zła Cruella porywa ich dzieci, bo ma zamiar uszyć sobie z nich futro. Na szczęście wysyła do tego zadania dwóch gapowatych zbirów, którzy nie są w stanie podołać zadaniu. Jest też druga część pt. "102 dalmatyńczyki".

Reksio

Reksia z bajek znają nasi rodzice, którzy oglądali jego przygody w swoim dzieciństwie. Reksio to sympatyczny pies niewiadomej rasy, choć najbardziej przypomina kundelka lub foksteriera. Mieszka w budzie i ma wielu przyjaciół - kury, koguty, ludzie, psy a nawet koty. W każdym odcinku Reksio próbuje zostać kimś innym, czasem też zaprzyjaźnia się z nowym zwierzęciem. Jest aż 65 odcinków jego przygód.

 Reksio

Zakochany kundel

Bardziej podobają wam się psy rasowe, czy zwykłe kundle? W filmie "Zakochany kundel" każdy znajdzie bohatera dla siebie. Głównymi bohaterami tej bajki jest uliczny kundel Tramp i suczka cocker spaniel z dobrego domu o imieniu Lady. Na przeszkodzie stają im bandyci, złośliwe koty syjamskie i wiele innych przeszkód.

Biała i Strzała wyruszają w kosmos

Nieco podobna jest historia w bajce "Biała i strzała podbijają kosmos". Film inspirowany jest prawdziwą historią rosyjskiego psa Łajki, który poleciał w kosmos. Śliczna suczka o imieniu Biała jest gwiazdą cyrkową, która żyje w ciągłej wygodzie. Pewnego dnia trafia jednak na szkolenie, po którym ma polecieć w kosmos. To dla niej prawdziwa szkoła życia, bo szybko musi zmienić swoje zachowanie i zamienić się w dzielnego kosmonautę. Na szkoleniu poznaje kundla o imieniu Strzała, który dotychczas musiał radzić sobie żyjąc na ulicy i wyjadając ze śmietników. Dzieli ich wszystko, dlatego bardzo trudno jest się im porozumieć. Czy się uda? 

 mat. promocyjne

Piorun

Pies Piorun to gwiazda telewizyjnego programu. W telewizji strzela laserami, lata, podnosi ciężary i jest prawdziwym superbohaterem, nic więc dziwnego, że prywatnie też ma o sobie bardzo wysokie mniemanie. Jednak pewnego dnia w wyniku zamieszania znajduje się z dala od domu, na prawdziwej ulicy, a nie tej, którą znał dotychczas z filmowej scenografii. W prawdziwym świecie jest bardzo trudno sobie poradzić. Na drodze Pioruna staje złośliwy kotka Marlena i chomik Attylla, który jest fanem serialowego Pioruna.