Autobus dla czworonogów jeździ po Hongkongu

Na bardzo ciekawy pomysł wpadła jedna z firm, która zaoferowała autobusowe przewozy osób z czworonogami. Taka nietypowa usługa jest świadczona na rzecz właścicieli psów i kotów mieszkających w Hongkongu.

Właściciele ze swoimi pupilami na przystanku autobusu linii 99 w Hongkongu Właściciele ze swoimi pupilami na przystanku autobusu linii 99 w Hongkongu Źródło: CCTV, English.cntv.cn

Hongkong stanowi obecnie specjalny region administracyjny i znajduje się pod zarządem Chińskiej Republiki Ludowej. Niemniej nie można zapominać, że od 1842 do 1997 roku faktyczną władzę na obszarze tej metropolii sprawowała Wielka Brytania. Znaczną część mieszkańców Hongkongu stanowili wówczas przybysze z Europy, głównie Anglicy. Nic więc dziwnego, że jedną z popularnych form spędzania wolnego czasu stała się opieka nad zwierzętami. Aż do dnia dzisiejszego czworonogi odgrywają ważną rolę w życiu mieszkańców Hongkongu. Niestety gęsta zabudowa powoduje, że właścicielom zwierzaków ciężko przedostać się do terenów zielonych i parków, gdzie ich psy i koty mogą aktywnie spędzać czas na łonie natury. Na domiar złego czworonogów nie wolno przewozić w środkach transportu publicznego. Z kolei koszty wynajmu samochodów oraz przejazdów taksówkami są dość wysokie.

Dlatego właśnie uruchomiono specjalną linię autobusową o numerze 99. W dialekcie kantońskim języka chińskiego, wymowa liczby dziewięć jest tożsama ze słowem oznaczającym psa. Obecnie linia proponuje w każdą niedzielę przejazd do innego z parków. Zarządzający przewozami Kamric To Kam-Wai cieszy się, że jego oferta cieszy się dużą popularnością. W przeciwnym razie trudno byłoby mu pokryć koszty związane z prowadzeniem firmy. Być może w niedalekiej przyszłości uda mu się nawet uruchomić inne linie lub zwiększyć częstotliwość kursowania autobusu 99.

 

Źródło: CCTV, English.cntv.cn