Artystyczne figurki czworonogów

W Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszy się utrwalanie wizerunku popularnych czworonogów w formie różnego rodzaju figurek i rzeźb. Większość firm oferujących takie usługi dopracowała swoje produkty do perfekcji i tworzy bardzo starannie oraz szczegółowo wykonane repliki psów i kotów wiernie odzwierciedlające ich autentyczny wygląd.

Figurki kotów cieszą się dużą popularnością na całym świecie Figurki kotów cieszą się dużą popularnością na całym świecie Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Jedną z najbardziej znanych artystek specjalizujących się w tej dziedzinie jest Amerykanka o imieniu Gerry mieszkająca na co dzień w stanie Massachusetts. W sieci internetowej i na amerykańskim rynku występuje pod pseudonimem Gourmet Felted. Wszystkie figurki zwierząt wykonane zostały przez nią z filcu, ale jeśli klient wyraża takie życzenie mogą zawierać także prawdziwe włosy należące do czworonoga. Ponadto Gerry w czasie tworzenia swoich dzieł wykorzystuje szereg dodatkowych materiałów najwyższej jakości takich jak: angora, moher oraz wiele odmian wełny. Całość uzupełniają wyszukane odmiany tkanin i włókien. Dzięki temu figurki nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale są także odporne na uszkodzenia fizyczne. Różnią się od prawdziwych zwierząt jedynie wielkością, gdyż są przeważnie znacznie mniejsze. Istnieje także możliwość wyboru materiałów wedle indywidualnych preferencji klienta. Z tej opcji korzystają często osoby uczulone na określone rodzaje tkanin lub wełnę.

Ceny figurek nie należą do zbyt wygórowanych i wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów. Z pełną ofertą amerykańskiej artystki można zapoznać się na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.etsy.com/shop/GourmetFelted. Poprzez witrynę można także kontaktować się z Gerry i dowiadywać o możliwości wykonania figurki wedle własnego upodobania na podstawie szczegółowych zdjęć czworonoga. Podczas przeglądania strony warto poczytać również opinie dotychczasowych klientów Amerykanki. Zdecydowana większość wypowiada się bardzo pozytywnie na temat niezwykle oryginalnych prac Gerry. Z pewnością Gourmet Felted zaskoczy nas jeszcze nie raz swoją kolejną ciekawą i wyjątkową pracą. Z kolei sam pomysł tworzenia figurek zwierząt nie jest żadną nowością, gdyż rzeźby i zabawki przedstawiające popularne czworonogi znane są od wieków w wielu zakątkach świata, zwłaszcza w Europie, północnej Afryce i Azji.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Etsy.com