Aplikacje ułatwiające życie kociarzom

Coraz więcej z nas ma Iphone lub telefon z systemem Android. Kociarze do tej pory mogli być zawiedzeni małą liczbą aplikacji stworzonych z myślą o kotach i ich miłośnikach. Przedstawiamy najciekawsze aplikacje tego nurtu.

Aplikacje na Iphonie mogą ułatwić życie. Aplikacje na Iphonie mogą ułatwić życie. Źródło: Shutterstock

Nauka manier

Aplikacji takich jak Cat Training jest kilka, a wszystkie mają za zadanie jedno: nauczyć kota dobrych manier i poradzić we wszystkich wychowawczych problemach. Wystarczy więc wpisać problem, jaki mamy ze zwierzakiem, a system poda rozwiązanie, z uwzględnieniem wieku, wagi, płci i charakteru naszego zwierzęcia. Opracuje też idealną dietę dla twojego pupila. Od teraz gdy kot przyniesie ci mysz nie będziesz musiał ruszać się z miejsca, by dowiedzieć się, jak zareagować. Wystarczy Iphone

Kocia apteczka

Bardzo przydatne urządzenie dla osób władających angielskim. W CatFirstAid znajduje się spis kilkuset kocich schorzeń wraz z opisem leków i sposobów radzenia sobie z problemem. Bo, choć koty jak wiadomo mają siedem żyć, warto zrobić wszystko, by zatrzymać swojego ulubieńca w obecnym na długo.

Cat Book

Każdy zna chyba kogoś, kto na Facebooku zamieszcza głównie zdjęcia swojego kota. Teraz może dać odpocząć internetowym znajomym, pozwalając przy tym poznać nowych wirtualnych przyjaciół własnemu kotu! Cat Book działa dokładnie tak jak Facebook, choć w centrum zainteresowania są tu koty. Możesz dodać do znajomych lokalnego weterynarza i dowiedzieć się, kiedy przewiduje darmowe szczepienia, a także być w kontakcie z właścicielami kotów z twojej okolicy. Cat Book ma już pond milion fanów na całym świecie.

My Pets Info

Aplikacja pozwala dodać wszystkie domowe zwierzęta i informacje o ich urodzinach, szczepieniach, chorobach i wszystkim innym, co wyda się ważne właścicielowi. System wysyła przypomnienia o szczepieniach, co ułatwia zarządzanie czasem. Szczególnie u osób, które mają kilka zwierząt. 

Cat Game

Jeśli uważasz, że zachęcanie kota do drapania twojego nowego Iphone'a to dobry pomysł, spodoba ci się aplikacja Cat Game. Na ekranie pojawia się podobny do laserowego punkcik, który przemieszcza się po dotknięciu ekranu kocią łapą. Dla osób, które mają ochotę kłócić się z kotem o dostęp do telefonu.