Aplikacja do odnajdywania zagubionych czworonogów

Rozwijające się technologie pomagają w codziennym życiu nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Niedawno na rynku pojawiła się nowa aplikacja, która ułatwia właścicielom czworonogów odnalezienie swoich zaginionych ulubieńców.

Aplikacja Aplikacja Źródło: Facebook

Program o nazwie „Finding Rover” korzysta z technologii rozpoznawania twarzy na podstawie zdjęcia. Dzięki temu potrafi skutecznie odnajdywać w bazach zaginionych zwierząt poszukiwane czworonogi zbliżone wyglądem do tych, na które czekają zmartwieni i zniecierpliwieni właściciele. W rezultacie opiekunowie nie muszą marnować czasu na odwiedzanie schronisk i samodzielne, żmudne poszukiwania zguby. Jak wskazują aktualne wyniki badań, obecnie zaledwie 20% odnalezionych zwierząt przekazanych do schronisk udaje się zwrócić dotychczasowym opiekunom. Dotyczy to zwłaszcza tych czworonogów, które znacznie oddaliły się od domu lub zgubiły się podczas wakacji. Z kolei dzięki upowszechnieniu się takich aplikacji jak „Finding Rover” te statystyki z pewnością znacznie się poprawią co oznacza, że więcej psów powróci do swoich właścicieli.

Ten ciekawy i praktyczny program działa na wszystkich urządzeniach mobilnych posiadających system operacyjny Android. Można go pobrać bezpłatnie ze strony internetowej dostępnej pod adresem http://www.findingrover.com/. Ponadto interesujące informacje na temat możliwości aplikacji można znaleźć w popularnym portalu społecznościowym „Facebook” na stronie https://www.facebook.com/FindingRover. Pomimo tego, że program dostępny jest od niedawna, do tej pory udało się dzięki niemu odnaleźć i zwrócić właścicielom wiele czworonogów. Ich historie można przeczytać na blogu dostępnym na oficjalnej witrynie programu.

 

Źródło: WNCT.com, FindingRover.com