Amerykanka chce przez miesiąc jeść karmę dla psów

Na nietypowy pomysł wpadła właścicielka jednego ze sklepów zoologicznych z miejscowości Richland w amerykańskim stanie Waszyngton. Dorothy Hunter postanowiła przez trzydzieści dni odżywiać się wyłącznie dietetyczną karmą dla zwierząt. Amerykanka chce w ten sposób uświadomić ludziom jak ważne jest odpowiednie odżywianie czworonogów. Ponadto jej eksperyment ma udowodnić, że karma sprzedawana w sklepie Paws Natural Pet Emporium jest tak dobrej jakości, że może być spożywana nie tylko przez zwierzęta, ale nawet przez ludzi.

Dorothy Hunter w swoim sklepie Dorothy Hunter w swoim sklepie Źródło: GoGo News

W jednym z filmów zaprezentowanych na kanale PawsNatural w popularnym serwisie YouTube, Dorothy Hunter twierdzi wręcz, że niektóre rodzaje karmy dla czworonogów cechują się znacznie wyższą jakością niż standardowe pożywienie konsumowane przez ludzi. Amerykanka zaznacza, że oferowane przez jej sklep produkty żywnościowe dla zwierząt zostały wyprodukowane wyłącznie z najlepszych, naturalnych składników i spełniają rygorystyczne normy jakości stawiane żywności wytwarzanej na terenie Stanów Zjednoczonych. Dorothy z dumą podkreśla także, że nie tylko ona, ale także niektórzy pracownicy jej sklepu wielokrotnie sami próbowali przysmaków dla psów. Żadna z tych osób nie odczuwała dyskomfortu, ani jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Dodatkowo niektóre osoby dostrzegły walory smakowe i zdrowotne różnych rodzajów karmy.

Pomimo eksperymentu Dorothy Hunter, amerykański urząd Food and Drug Administration wydał oświadczenie, że jedzenie przeznaczone dla zwierząt nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Ostrożność radzi zachować także John Tegzes, konsultant firmy Just Food For Dogs, która zajmuje się produkcją karmy dla czworonogów ze składników przygotowanych do konsumpcji przez człowieka. Jego zdaniem potrzeby żywieniowe ludzi są inne niż w przypadku zwierząt, a wartość odżywcza i skład karmy przygotowywany jest pod kątem wymagań czworonogów. Podobnego zdania jest zajmująca się dietetyką dziennikarka Madelyn Fernstrom, która również nie zaleca ludziom spożywania psiej karmy.

 

Źródło: Today.com, GoGo News