Amerykanin prowadzi azyl dla 1500 zwierząt

Leo Grillo to aktor oraz najprawdopodobniej największy opiekun zwierząt w Stanach Zjednoczonych. Ten mieszkający w Kalifornii Amerykanin dogląda na co dzień ponad tysiąc pięćset zwierzaków, wśród których znaleźć można psy, koty i konie.

W kalifornijskim azylu zwierzęta mają możliwość korzystania z ogromnych wybiegów na łonie natury W kalifornijskim azylu zwierzęta mają możliwość korzystania z ogromnych wybiegów na łonie natury Źródło: D.E.L.T.A. Rescue

Leo Grillo był od dziecka wielkim miłośnikiem przyrody i zwierząt oraz wykazywał się ogromną wrażliwością na los porzuconych i cierpiących czworonogów. Prawie trzydzięsci pięć lat temu postanowił założyć ośrodek o nazwie DELTA, w którym każdy samotny, bezdomny i schorowany zwierzak mógł znaleźć bezpieczne schronienie. Grillo zabierał ze sobą wszystkie ranne i porzucone czworonogi, które napotykał w lesie czy na ulicy. Pierwszym, który trafił do azylu, był wychudzony pies będący skrzyżowaniem labradora z dobermanem. Grillo wypatrzył go jadąc samochodem w odwiedziny do rodziny swojego przyjaciela mieszkającej w kalifornijskim mieście Bakersfield. Kolejne zwierzęta spotkał podczas wędrówki po lesie. Zdarzało się także, że zabierał czworonogi, które padły ofiarami wypadków samochodowych i leżały ranne na poboczu drogi. W rezultacie, ilość zwierząt w ośrodku stale rosła i zwiększał się teren zajmowany przez schronisko.

Obecnie ośrodek DELTA zajmuje ogromny obszar 115 akrów i jest położony na wzgórzach w hrabstwie Los Angeles. Oprócz przestronnych wybiegów zwierzęta mogą korzystać z pomocy profesjonalnych weterynarzy oraz nowoczesnego szpitala wyposażonego w sprzęt umożliwiający przeprowadzanie badań diagnostycznych, skomplikowanych operacji i znieczuleń. Co więcej, na terenie ośrodka znajduje się laboratorium. W rezultacie na pomoc i prawidłową diagnozę mogą liczyć ranne czworonogi oraz wszystkie zwierzęta cierpiące na poważne choroby i dolegliwości wymagające długiego i specjalistycznego leczenia, jak: nowotwory, choroby serca, nerek i wątroby oraz artretyzm. Zdaniem Leo Grillo zwierzęta zasługują na takie samo traktowanie i opiekę, jak ludzie. Dlatego obserwując ich cierpienia, postanowił poświęcić im znaczną część swojego życia i cały swój majątek.

Na dzień dzisiejszy ośrodek zatrudnia na stałe pięćdziesięciu pracowników, a roczny budżet przeznaczony na utrzymanie całego kompleksu wynosi osiem milionów dolarów. Ze względu na położenie z dala od większych miejscowości, Grillo zakupił nawet profesjonalne urządzenia do gaszenia ewentualnego pożaru, silniki, pompy oraz zbiorniki na wodę. Pomimo ogromnych kosztów, Amerykanin potrafi zgromadzić środki potrzebne na prowadzenie swojego azylu, a większość pieniędzy trafiających na konto schroniska pochodzi z dotacji od firm i osób prywatnych. Wszystkie osoby, które wspierają działalność Leo Grillo mają możliwość zwiedzania prowadzonego przez niego ośrodka dla zwierząt.

Ponadto, Leo Grillo założył organizację działającą na rzecz ratowania koni o nazwie „Horse Rescue of America” oraz stowarzyszenie zajmujące się ochroną dzikiej przyrody „Wildlife Sanctuary of America”. Nakręcił też kilka filmów dokumentalnych, których głównymi bohaterami są zwierzęta.

Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia Leo Grillo można znaleźć na oficjalnej stronie jego ośrodka dostępnej pod adresem http://www.deltarescue.org/

Z kolei opisy filmów z udziałem aktora zostały zamieszczone na stronie http://www.leogrilloproductions.com/

 

Źródło: Kearneyhub.com