Agility nie tylko dla zawodowców

Agility to chyba najlepsze ćwiczenia na zręczność i elastyczność ruchów. Zwiększają one równocześnie sprawność ruchową na wszystkich poziomach i dostarczają psu praktycznie wszystkich niezbędnych bodźców ruchowych.

dopasuj stopień trudności do możliwości twojego psa. dopasuj stopień trudności do możliwości twojego psa. Źródło: Shutterstock

Agility ma zbawienny wpływ na ciało i duszę naszego pupila. To doskonała forma zabawy, ćwiczeń kondycyjnych oraz rehabilitacji. Nie musisz mieć psa zawodowca! To forma rozrywki, która wzmocni więzi pomiędzy Tobą a psem oraz uzdrowi wasze relacje, o ile są zachwiane. Tor przeszkód możesz dopasować do waszej sprawności fizycznej i wieku. Świetnym początkiem wspólnej przygody z tym sportem jest udział w zawodach jako uczestnik lub obserwator. Każdy wariant jest dobry by zacząć!

Tory agility to trasy, które obejmują przeszkody, równoważnie, tunele, ćwiczą koordynację, precyzję i zręczność. Są psy o większych i mniejszych predyspozycjach do tego typu sportu. Dostosujmy więc zatem intensywność oraz stopień trudności ćwiczeń na torach agility do możliwości i zapału naszego pupila. Możemy wybrać się z psem na profesjonalny tor, ale równie dobrze możemy zbudować swój własny. W tym drugim przypadku wybierajmy zawsze materiały bezpieczne dla nas i naszego psa. Pamiętajmy, że samodzielnie wykonaną przeszkodę zawsze należy wygładzić papierem ściernym i pomalować w celu uniknięcia zranień łap psa.