Adoptuj psa w… sklepie meblowym!

Zwierzęta ze schronisk czekają na swój nowy dom miesiącami. Spragnione człowieka – przyjaciela marnieją w oczach i tracą nadzieję na lepszy los. Wszystko dlatego, że tak niewiele osób wie o ich istnieniu. Informacje o zwierzętach do przygarnięcia rozchodzą się najczęściej pocztą pantoflową, a mając niewielkie budżety schroniska mogą pozwolić sobie jedynie na publikowanie ogłoszeń w mediach społecznościowych. Te z kolei obserwują zazwyczaj miłośnicy zwierząt, którzy swoich pupili już mają i tak koło się zamyka. Pies czeka na pana, a potencjalny opiekun nie jest świadomy tego faktu. A gdyby tak wyjść ze schroniska i pokazać bezdomne czworonogi w miejscu, gdzie zobaczy je więcej ludzi?

Źródło: http://sydney.concreteplayground.com.au/

Taki właśnie pomysł realizuje (z powodzeniem!) kampania „Home for hope”. Na razie jedynie w Singapurze, ale jeżeli projekt będzie nadal cieszył się zainteresowaniem, jest szansa, że dotrze też do innych krajów. Zwłaszcza, że miejscem, do którego wyprowadzono schroniskowe psy jest popularna szwedzka sieć sklepów meblowych. Właśnie tak, teraz czworonoga można przygarnąć przy okazji robienia zakupów w Ikea. 

Pomiędzy małymi i dużymi elementami wyposażenia wnętrz, w pokazowych kuchniach, sypialniach i salonach pojawiły się naturalnej wielkości kartonowe podobizny psów czekających na adopcję. Wystarczy zeskanować umieszczony na fotografii kod, aby uzyskać dostęp do bardzo drobiazgowych informacji o wybranym psie, a także obejrzeć prezentujący go film. Robiąc zakupy można na własne oczy zobaczyć, jak zmienia się dom, gdy pojawia się w nim merdający ogonem czworonożny przyjaciel, a następnie pójść za odruchem serca i ze sklepu meblowego wrócić z… kudłatym pupilem.

To działa! Zarówno na tych, którzy rozważają przygarniecie psa, ale ciągle nie mogli się zdecydować, jak i na takich, którzy nigdy o tym nie pomyśleli. Teraz łatwiej będzie im zrobić ten krok. A przecież o to chodzi.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji: http://homeforhope.sg/